Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 love songů, které nikdy nezestárnou

Dnešní den je plný lásky, a co patří k lásce víc, než zamilované písně. Většina z nich se navíc objevila v romantických filmech nebo byla přímo pro ty filmy napsaná. Vybrali jsme pro vás deset vesměs starších love songů, které budeme mít rádi už napořád. Tak třeba si alespoň pár z nich pustíte u dnešních valentýnských oslav.

Eliška Vrbová | 14. 02. 2017

foto: Getty

Whitney Houston - I Will Always Love You

Titulní píseň z filmu Osobní strážce, kde sama Whitney Houston i hraje společně s Kevinem Costnerem. „Vždycky tě budu milovat“, jak se její název dá přeložit, je považována za jednu z nejromantičtějších písní všech dob.

KEVIN COSTNER WHITNEY HOUSTON Film THE BODYGUARD

Aerosmith – I Don’t Wanna Miss a Thing

Rocková balada z devadesátých let byla napsaná pro film Armageddon, kde hraje titulní roli herečka Liv Tyler, dcera zpěváka kapely Aerosmith Stevena Tylera. Jedná se bez pochyb o největší hit této kapely.

Ronan Keating – When You Say Nothing At All

Tuto píseň jsme mohli slyšet v britské romantické komedii Notting Hill s Hughem Grantem a Julií Roberts v hlavních rolích.

Roxette - It Must Have Been Love

Jednu ze dvou naprosto nejznámějších písní od švédského dua Roxette si opět spojíme s filmem, tentokrát je to Pretty Woman z roku 1990, kde spolu hrají Julia Roberts a Richard Gere.

231251.max 620x600

Céline Dion – The Power of Love

Originál téhle písničky nepochází od Céline Dion, původně ji v osmdesátých letech nahrála Jennifer Rush, která je i její spoluautorkou. Kromě Céline ji přezpívala třeba i Helen Fischer nebo Laura Branigan.

Elton John – Your Song

V současnosti je opět velmi populární díky coveru od Ellie Goulding, my však zůstáváme věrni originálu v podání sira Eltona Johna. Ten totiž ocenil i sám John Lennon, když prohlásil, že Your Song je první nová věc, kterou někdo vymyslel od dob Beatles. Tahle romantická balada se objevila i ve filmu Moulin Rouge, kde ji zpíval herec Ewan McGregor.

Queen – Love of My Life

Queen za svou kariéru složili samozřejmě nejeden hit o lásce, my jsme za všechny vybrali právě Love of My Life. Milujeme ji nejenom kvůli úžasně upřímnému textu, ale hlavně kvůli obrovskému procítění, s jakým ji Freddie Mercury vždy zpíval.

the beatles 1965 bw billboard 1548

The Beatles – All My Loving

To stejné jako o Queen platí s písničkami o lásce i u Beatles. Zejména v jejich začátku se slovo „love“ vyskytovalo snad v každé druhé písničce a i díky jejich jednoduchým a snadno zapamatovatelným textům se „brouci“ stali tolik populárními. Kromě All My Loving je tu samozřejmě She Loves You, Something, Yesterday a mnoho dalších.

Bryan Adams – (Everything I Do) I Do it For You

Každá žena by byla nejspíš ráda, kdyby pro ni muž udělal cokoliv. Píseň (Everything I Do) I Do it For You známe hlavně díky filmu Robin Hood: Král zbojníků v hlavní roli s Kevinem Costnerem.

Berlin – Take My Breath Away

Tahle píseň evidentně vzala dech i filmovým kritikům, když v roce 1986 získala jak Oskara, tak Zlatý glóbus. Byla totiž napsaná jako titulní píseň k filmu Top Gun, kde můžeme v hlavní roli vidět mladého Toma Cruise.

ČTĚTE TAKÉ: 4 romantické filmy, které nás nikdy neomrzí

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti