Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Automechanici vtipně oživili renesanční umění

Americký fotograf Freddy Fabris vždy velmi obdivoval renesanční malíře a dlouhou dobu přemýšlel, jakým způsobem by jejich umění vzdal hold. Až jednou zcela náhodně narazil na zapadlý autoservis na americkém středozápadě a nápad byl na světě.

Redakce Marianne | 27. 10. 2015

Prostředí a atmosféra servisu Freddyho inspirovaly k vytvoření série portrétových fotografií, které se budou inspirovat slavnými renesančními obrazy. I když je ve svém oboru profesionálem, zkušenosti s převáděním obrazů do fotografie ještě žádné neměl.

„Převádění obrazu do fotografie pro mě bylo výzvou, ale velmi jsem se na to těšil," řekl Freddy pro deník The Huffington Post. „Chtěl jsem respektovat vzhled originálu, a hlavně dojem, jaký obraz vyvolává. Potřeboval jsem ale přijít s novou koncepcí, s něčím, co by vytvořilo další linii k originálu, a přesně to jsem našel právě v onom autoservise," dodává Freddy.

V sérii tak najdete fotografie inspirované takovými díly, jako jsou Poslední večeře od Leonarda Da Vinciho, Stvoření od Michelangela nebo Lekce anatomie od Rembrandta. Originální nápad Freddymu přinesl popularitu a uznání od kolegů. A pak že moderní a klasické umění nelze kombinovat!

zdroj: boredpanda.com

Automechanici vtipně oživili renesanční umění