Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na prosinec: Raci mají dokončit, co začali, Pannám se bude závidět

Je tu prosinec a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, nač bude dobré se v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout. Jaká témata přinese poslední měsíc roku 2023 právě vám?

Ilona Lea Kotková | 30. 11. 2023

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Příležitosti patří těm, kdo jsou k nim vnímaví. Stačí následovat znamení a věřit, že se vše děje z dobrého důvodu. A přestože život přináší nejrůznější situace, obvykle se nakonec ukáže, že i ta nejbolestivější zkušenost v sobě ukrývá něco, zač stojí vyjádřit vděčnost. Prosinec vás bude s podobným tématem konfrontovat. Ukáže vám, že ať se ocitnete nahoře, nebo dole, pokaždé máte jistotu, že se ten stav změní. Náročné období pomine, aby život ukázal přívětivější tvář. Je ale dobré počítat i s tím, že se časem opět může obloha zatáhnout a slunce se schová do šedivé peřiny mraků.

Rada:

Koloběh života ovlivníme jen sotva. Co ale ovlivnit můžeme, je náš postoj k němu, tak na to nezapomínejte.

Prosincová afirmace pro Berany:

Děkuji za všechny dosavadní události svého života, protože díky nim rostu a rozšiřuji své vědomí.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Tváří tvář nejistotě a iluzím můžeme mít někdy pocit, jako bychom se topili. Ale i přesto, že si mnohdy připadáme úplně ztraceni, nemůže se nám nic stát. Přestaneme-li se bránit, zvoníme a otevřeme oči tím pravým způsobem, můžeme zahlédnout i to, co nám obvykle zůstává skryto. Ve stínu totiž lze často nalézt odpovědi. Prosinec vás bude chtít k tomuto poznání dovést. Ocitnete se v situaci, v níž nezbude nic jiného než se vydat do hloubky svého nitra, abyste v přítmí nalezla útěchu a pochopení. Znovuobjevená vnitřní moudrost vás opět zakrátko vrátí ke světlu.

Rada:

Oživte svou tvořivost a ponořte se do jejího léčivého objetí. Zotavte se z nejistoty a těšte se na vše nové a čerstvé.

Prosincová afirmace pro Býky:

Jsem v bezpečí a dosahuji nových úrovní intuitivního poznání.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Žijeme ve světě, kdy je mnohdy bezpečnější mít vše hezky pod kontrolou. Trpí tím však naše spontaneita, trpí tím srdce a celá naše bytost strádá. Řád je v životě sice potřeba, stejně jako zodpovědnost a plánování, nic se ale nemá přehánět. Někdy je potřebné, ba dokonce nutné, uvolnit se a nechat věcem volný průběh. Odvaha, kterou to někdy může stát, se bohatě zúročí už jen v pocitu, že nejsme sešněrovaní. Prosinec vám takové téma nabídne. Dostanete se do situace, kdy bude nejlepší jednat hned a bez přípravy, spontánně a v souladu se svým opravdovým já. 

Rada:

Nechte své emoce, aby se rozlétly do míst, kde žije radost. Vychutnávejte si příjemné okamžiky, nic jiného „nemusíte“.

Prosincová afirmace pro Blížence:

Svět je radostné a svěží místo, z něhož každodenně čerpám inspiraci.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Ačkoli se nám občas nechce, je vždy třeba dokončit to, co jsme začali, i kdyby to dokončení spočívalo v přiznání vlastní chyby. Poctivost je jednou z nejdůležitějších životních kvalit, na to je dobré nezapomínat. Prosinec vám bude chtít ukázat, jak důležitá je upřímnost a sebereflexe, přestože se jim ego systematicky brání. Sami sebe si ale v konečném důsledku budeme víc vážit, přestaneme-li hrát divadlo a ukážeme, jak se věci doopravdy mají. Ocení to i druzí, jejichž výsměchu se často bojíme, protože ukázat své „nedokonalosti“ stojí bezesporu hodně odvahy.

Rada:

Přiznat vlastní chybu znamená převzetí zodpovědnosti za svůj život. Je důkazem skutečné dospělosti.

Prosincová afirmace pro Raky:

Své omyly přijímám s láskou a pochopením. Děkuji za to, že mě posilují a posunují dál.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Hluboká přátelství jsou jako rodina, kterou si sami vybíráme. Je třeba je pěstovat a hýčkat, vážit si jich a vidět jejich velikost. To, že nejsou založena na příbuzenských vztazích je činí osvěžujícími a svobodnými, cítíme se v nich dobře a často lépe než ve své vlastní rodině. Právě s tématem přátelství vás bude prosinec konfrontovat. Přivede vás do situací, které prověří, nakolik pevná jsou některá vaše spojení a zda je poměr dávám-přijímám vyvážený. A jasněji než kdykoli předtím se přesvědčíte o tom, že přátelé fungují jako naše zrcadla, ať v časech dobrých i náročnějších.

Rada:

Cítíte-li, že je třeba věnovat více energie pěstování přátelských vztahů, nechte se s důvěrou vést svým srdcem.

Prosincová afirmace pro Lvy:

Má přátelství jsou čistá, zrcadlící můj vnitřní svět, mou lásku.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Někdy jsme konfrontováni s rivalitou jen proto, že jsme právě na výsluní. Druzí nám nepřejí úspěch, protože na něj sami dosud nedosáhli, v horším případě závidí, anebo dokonce škodí. Právě tady se ukazuje malost řady lidí, která má svůj základ v nízkém sebevědomí. Člověk, který si je pevně, přitom skromně vědom své hodnoty, nezávidí, ale naopak podporuje. Prosinec vás do podobné situace přivede. Pocítíte tlak svého okolí a nejspíš vás překvapí reakce některých vašich známých, kolegů i přátel v souvislosti s vaším úspěchem. Ten, od něhož byste to nejméně čekala, vás ocení, jiný však nečekaně uhne.

Rada:

Udržte si nadhled a zdravé sebevědomí. Nebojujte s lidskou závistí, ale snažte se nahlédnout pod její povrch.

Prosincová afirmace pro Panny:

Jsem celistvá bytost a žiji v jednotě se sebou sama.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Tak jako úspěchy posilují naše sebevědomí, domnělé neúspěchy je zraňují. Oboje ale patří k životu, protože vše funguje na principu duality. Každá strana má svůj protipól, radost střídá smutek, světlo zase tmu. V tom spočívá krása a moudrost života, právě to je pohon, na jehož základě fungujeme. Krásným zpodobněním toho je monáda, která znázorňuje jednotlivé principy a jejich vzájemné prolínání. Dualita je i téma, které vám prosinec připomene. Dovede vás do situace, v níž se možná budete zpočátku cítit jako outsider, přesto zavnímáte, že nic není tak jednoznačné.

Rada:

Nenechte se strhnou přívalem emocí a pokuste se udržet si odstup i v okamžiku, kdy se něco nepovede.

Prosincová afirmace pro Váhy:

Přijímám dualitu života a chápu, že světlo je zároveň tmou a tma světlem.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Trpělivost a umírněnost jsou kvality, které se dnes příliš nenosí. Často chceme věci hned, a i hodně je pro nás málo. Hledáme složitosti tam, kde nejsou, a namísto zdravého rozumu používáme aplikace. Vždyť jednoduchá řešení vypadají tak podezřele! V jednoduchosti je ale často krása, což by nám rády potvrdily naše babičky a prababičky. Generacemi nasbíraná moudrost má své opodstatnění a je dobré neotáčet se k ní zády. Prosinec vám na konkrétní situaci ukáže, jak pravdivá je předchozí věta a nakolik nemoudré je pohrdat tím, co prověřil čas.

Rada:

Vzpomeňte si občas na to, jak některé problémy řešila vaše babička. A až si nebudete vědět rady, zamyslete se, co by vám poradila.

Prosincová afirmace pro Štíry:

Vnímám a s láskou používám moudrost předků pokaždé, kdy je to třeba.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Občas býváme natolik soustředěni na své vnitřní procesy, že pocit, jaký z dané situace máme, nám v konečném důsledku může bránit v tom, abychom viděli nové příležitosti a své vlastní možnosti, ačkoli jsou nadosah. Frustrace a z ní pramenící nečinnost, jež se jeví jako logické vyústění prožitého stavu, je sice pochopitelná, na druhé straně však také do značné míry destruktivní. Prosinec vám bude chtít ukázat, že nemá smysl donekonečna plakat nad rozlitým mlékem, když je nový zdroj přímo před vámi. Ten vám navíc může ukázat situaci ve zcela novém světle.

Rada:

Namísto soustředění se na to, co se vám nelíbí a co se nepovedlo zaměřte svou pozornost na to, co je podle vás v pořádku. A z toho čerpejte.

Prosincová afirmace pro Střelce:

Vidím svůj život v jeho plnosti a bohatosti.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Jazyk podvědomé mysli, kterému obvykle příliš nerozumíme nebo mu nepřikládáme náležitou pozornost, k nám nejčastěji promlouvá prostřednictvím metafor, „divných“ pocitů, snů či dávných vzpomínek, které vystupují napovrch, aby nám napověděly a mohly být definitivně zpracovány. Synchronicita, jež život nabízí, je mnohdy až neuvěřitelná. Přesto tu je jako velký směrník a důležitá informace na naší cestě. Prosinec vás do podobné situace dovede. Okolnosti, o kterých je řeč, vás budou chtít přimět k zamyšlení, nakolik v souladu jste s vaší současnou situací. Nepřehlížíte něco důležitého?

Rada:

Most mezi vědomím a podvědomím není těžké najít. Stačí se ztišit a na okamžik zahledět do sebe. Zkuste to a uvidíte, že věci jsou možná docela jinak, než si myslí vaše hlava.

Prosincová afirmace pro Kozorohy:

Jsem vnímavá a dokážu ve správnou chvíli porozumět hlasu svého podvědomí.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Minulý měsíc vám chtěl připomenout, jak důležitá je v životě trpělivost. S ní ovšem souvisí i důslednost a pilná práce, alespoň v případě, že máme nějaký konkrétní záměr (a ten bychom měli mít v podstatě kdykoli, protože i samotná cesta může být cíl). Prosinec naváže na předchozí energie a ukáže vám radostnou bohatost života. Dostane se vám určité satisfakce a vaše námaha se zúročí. Období, které před sebou máte, bude po okraj naplněné lidskou sounáležitostí a vědomím, že přes všechna úskalí může být život překrásný.

Rada:

Vychutnávejte si plně radosti života a podělte se o ně s ostatními.

Prosincová afirmace pro Vodnáře:

Mám úspěch a sdílím své bohatství s těmi, které miluji.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Každá rostlina svůj základ v drobném semínku. Potřebuje nejprve vzklíčit z úrodné temnoty, vzejít z půdy naplněné živinami. Podobné je to i se sny a jejich realizací. Základem každého úspěšného projektu je myšlenka, jasný záměr a vhodně zvolený postup. Můžete mít zahradu plnou plevelu a živořících rostlin, anebo bohatý sad se šťavnatými plody – vše je otázkou nasazení a správné taktiky, ale i posloupnosti a svědomité práce „od píky“. Prosinec vám právě tento kontrast bude chtít ukázat. Dostanete příležitost uvidět obě možné varianty a z obou se poučit.

Rada:

Nechtějte uspěchat to, co uspěchat nejde. Všechno má svůj správný čas. Sadař také nesklízí nezralá jablka.

Prosincová afirmace pro Ryby:

Znám svůj cíl a postupuji k němu ve správném tempu, abych došla, kam potřebuji.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci