Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 27. května: Ryby mají vyhledat samotu, Váhy přehodnotit záměr

Je tu poslední květnový týden a s ním i náš originální horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležitou úlohu hraje v životě rovnováha. Najít ji a setrvat v harmonickém rozpoložení se může někdy jevit jako nadlidský výkon, přesto je to mnohdy snazší, než se původně zdálo. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 26. 05. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Německý filozof Arthur Schopenhauer kdysi prohlásil, že sebevětší, avšak nepřehledná knihovna, je daleko méně užitečná než sice malá, ale dobře uspořádaná. A dodal, že s vědomostmi je to podobné. Můžeme jich posbírat nespočet, pokud si je ale nezpracujeme a nepropojíme, přinesou nám méně užitku než menší, ale správně využité množství. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zvažte, zda je třeba pouštět se do něčeho nového, když jste si dosud nezažila a nezpracovala to staré. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Čím se momentálně zabývám – co se učím, studuji, snažím se pochopit a využít?
 • Jak dobře uspořádaná je má pomyslná knihovna? Dokážu zužitkovat to podstatné, co jsem se dosud naučila?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Lidský život je do jisté míry předurčený, přesto lze řadu věcí změnit. Pohybujeme se mezi určitými mantinely, žijeme v konkrétních podmínkách a máme nějaké dispozice, přesto není třeba dokola se vymlouvat na osud. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že značná část toho, jaký život prožijeme a čeho dosáhneme, je jen na nás. Protože jako lidé jsme obdařeni svobodnou vůlí a možností rozhodnout se. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky: 

 • Kdo, co, nebo jaké okolnosti mi brání žít život, o který stojím?
 • Co za těžké rozhodnutí jsem v poslední době musela udělat?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Každý vztah je charakterizován mírou důvěrnosti, kterou ctí a zachovává. Svěří-li nám druhý tajemství, přirozeně očekává, že věc zůstane jen mezi námi. A přestože to může být někdy lákavé podělit se o informace s někým dalším, udržet jazyk za zuby je známkou silné a čestné povahy. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ctěte význam tajemství a udržte jeho důvěrnost. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu zachovat mlčenlivost?
 • Existuje nějaké mé tajemství, se kterým jsem se v poslední době svěřila?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Čas je tím, čeho se nám v dnešním světě obvykle nedostává. Cítíme se nepříjemně a pod tlakem, který si ale mnohdy utváříme sami. Žijeme tím, co musíme, přemýšlíme o tom, co bude odpoledne, večer, zítra… A v hlavě přepočítáváme, co všechno nejspíš nestihneme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Opusťte své soukromé vakuum, vyjděte z chaosu a zaměřte se na pevné ukotvení v přítomnosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak často během dne řeknu větu, že nestíhám?
 • Co hezkého jsem dnes zažila?
Mohlo by se vám líbit

Toužíte po dlouhém a radostném životě? Objevte tajemství japonské techniky ikigai

Ikigai je prastarý japonský koncept, který pomáhá najít účel a smysl života. Jeho pilířem je idea, že existují čtyři základní prvky štěstí: vášeň, talent, poslání a povolání. Díky nim můžete ve svém životě dosáhnout harmonie, protože vám umožní nastolit rovnováhu mezi tím, co rádi děláte, v čem jste dobří, co vám přináší peníze a tím, co svět potřebuje.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Být v souladu uvnitř i vně lze považovat za důležitý aspekt spokojeného života. Přejeme si fungovat v jednotě, postupovat společným směrem se svými blízkými a vědět, že jsme vítáni. Občas přizpůsobíme tempo pomalejšímu, nebo se naopak snažíme udržet krok v okamžiku, kdy je na nás okolí příliš rychlé. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že občasné přizpůsobení se je v pořádku. Ale jen do chvíle, než začnete ztrácet sebe samu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čemu nebo komu se momentálně přizpůsobuji?
 • V čem především spočívá má originalita?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Život je jako divadlo o mnoha hercích. Nosíme originální masky, oblékáme rafinované kostýmy, hrajeme své – někdy pečlivě připravené, jindy trochu chaotické – role. Býváme konfrontováni s řadou situací, setkáváme se s nejrůznějšími formami manipulace a často žijeme představu jiných. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zachovejte si vlastní tvář a zůstaňte věrná svým vnitřním hodnotám. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu zůstat sama sebou i ve chvíli, kdy se to „nehodí“?
 • Kdy naposledy jsem se setkala s nějakou formou manipulace?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Stanovit si cíl a zaměřit se na jeho realizaci, věnovat mu svůj čas a potřebnou energii je skvělé. To ale pouze v případě, kdy jsou výsledky našeho úsilí po nějaké době viditelné. V opačném případě vyvstává otázka, nakolik efektivní zvolená činnost je, kolik nám dává a kolik bere. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nedaří-li se vám dlouhodobě posunout výsledky vaší snahy blíž stanovému cíli, je načase přehodnotit záměr, případně zvolenou cestu. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kam momentálně směruji své úsilí?
 • Co obvykle dělám v případě, kdy se mi dlouhodobě něco nedaří?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Když dvoje různé oči vidí stejnou situaci, může se jejich vnímání i docela výrazně lišit, protože každý člověk – formován vlastními zkušenostmi – vidí „to své“. Máme svou subjektivní pravdu stejně jako ji má ten, s nímž nesouhlasíme. Je ale třeba jeho postoj respektovat, i když se nám nelíbí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenuťte jiné, aby se na věci dívali vašima očima; dopřejte jim právo na vlastní názor. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:  

 • Umím přijmout i zcela odlišné názory u svých blízkých – nemám tendence je přesvědčovat o své pravdě?
 • Jak naopak respektuje mé okolí mě?
Mohlo by se vám líbit

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Čtyři dohody jsou čtyři výroky s velmi silným a smysluplným obsahem, díky kterým můžete naprosto zásadním způsobem proměnit svůj život. Don Miguel Ruiz, mexický autor knihy a šiřitel nejen tohoto moudra odhaluje zdroje přesvědčení, která nás omezují, okrádají o radost a způsobují zbytečné utrpení. Čtyři dohody jsou založené na prastaré toltécké moudrosti, obsahují návod na život, který vede k lásce, svobodě a skutečnému štěstí.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Příroda bez člověka přežije lépe než snadno, člověk bez přírody sotva; na to bychom neměli zapomínat. Přesvědčení, že jsme pány na planetě Zemi, je tedy mylné, nebezpečné a zavádějící, přesto poměrně rozšířené. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte se chovat ohleduplně a snažte se být vůči životnímu prostředí přirozeně šetrná – je to zdroj nás všech. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Do jaké míry se chovám ekologicky – co dělám pro životní prostředí já osobně?
 • Jak často chodím jen tak ven, do přírody?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Sílu doteku někdy podceňujeme, přitom právě fyzický kontakt je tím, co člověka nabíjí. Láskyplné obejmutí i něžné pohlazení po vlasech, stisknutí ruky na znamení, že si rozumíme, přátelské poplácání po rameni; právě taková gesta jsou důkazem, že nám druhý není lhostejný. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na léčivou energii, která se v doteku skrývá, a využívejte ji, kdykoli to jde. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy mě někdo láskyplně obejmul?
 • Nakolik je pro mě fyzický kontakt důležitý?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Každý někdy zažil situaci, kdy se mu něco nepovedlo. Chuť nezdaru je hořká, zároveň však dává možnost poučit se z předchozího a začít jinak – lépe. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neházejte flintu do žita a pokuste se na nepříjemnou situaci podívat z jiného úhlu. Poučila jste se – o čerstvou zkušenost jste nyní bohatší, což můžete příště zúročit. Máte tedy zároveň výhodu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:  

 • Co se mi naposledy nepovedlo a jak jsem se z nezdaru poučila?
 • Jaká je má největší motivace?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Chvilkové odloučení nemusí nutně přinášet jen smutek a stesk; může být naopak příjemné, užitečné i objevné, protože dokáže nabídnout jinou perspektivu a někdy i potřebnou objektivitu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Možná je načase trochu se stáhnout, abyste získala odstup a hlubší porozumění. Díky tomu budete moci zahlédnout celek a širší spojitost, která vám při pohledu zblízka uniká. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Kolik času o samotě je pro mě tak akorát?
 • Respektují ostatní, pokud chci být chvíli sama?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne