Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

6 ranních rituálů, které vám zajistí lepší a příjemnější start nového dne

Říká se, že ráno dělá den. Jaké je obvykle to vaše? Probouzíte se lehce, svěží a s radostným očekáváním dalšího krásného dne nebo se spíš mračíte na svět a máte chuť rituálně rozbít budík kladivem? Bez ohledu na to, jestli patříte mezi skřivany nebo sovy, může být ráno příjemné a stát se vaší oblíbenou částí dne. Jak na to? Začněte dodržovat ranní rituály, možná bude zpočátku stačit jen jediný, a přivítejte každý nový den s úsměvem.

Liv Boková | 4. 04. 2024

Máme pro vás několik jednoduchých tipů na ranní aktivity a rituály, které vám pomohou nastartovat den s pozitivní energií.

1. Ranní cvičení

Jemné rozcvičení nebo krátká jóga vám rozproudí krev a lymfu v těle, protáhnete kosti i svaly. Ranní cvičení také osvěží vaši mysl a pomůže vám k lepšímu soustředění během celého dne. Zvláště, když budete při cvičení správně dýchat a okysličíte tak mozek a občerstvíte mysl.

2. Meditace a dechová cvičení

Stejně jako při fyzickém cvičení, například posilování, a józe, se můžete ráno důkladně prodýchat také při meditaci nebo před a po meditaci, a v rámci konkrétních dechových cvičení. Začněte den s klidem v duši. Pět až deset minut meditace nebo hlubokého dýchání může významně zvýšit vaši odolnost vůči stresu a přispět k lepší koncentraci na všechno, co potřebujete během dne stihnout.

3. Nastavení cílů pro dnešní den

Věnovat ráno pár minut nastavení si cílů a priorit pro právě začínající den vám pomůže jich snadněji dosáhnout. Díky tomu, že budou vaše kroky organizované, na nic nezapomenete a nebudete přeskakovat od jedné aktivity ke druhé, třetí a další, aniž byste kteroukoliv z nich dokončili. Úplně postačí napsat si na papírek, třeba barevný, aby vám zároveň dělal radost, seznam úkolů, které si pak v průběhu dne budete odškrtávat.

Mohlo by se vám líbit

Přestaňte jíst bílý a hnědý cukr: Zde je, co se stane s vaším tělem

Sacharidy ve stravě potřebujeme, ty zdravé, z ovoce, zeleniny, luštěnin nebo celozrnných obilovin. Bílý cukr = bílý jed, dočtete se často. Ve skutečnosti jedem není, pokud to s jeho konzumací nepřeháníme. Většina lidí to ale dělá a přijímají tak přemíru prázdných kalorií, což vede k přibírání i k nemocem. Vyřazení přidaného cukru z jídelníčku má spoustu přínosů.
marianne.cz

4. Hydratace

Tělo je po noci vždy dehydrované, a tak je vhodné mu jako první věc po ránu dodat ztracené tekutiny. Ideálním nápojem je čistá voda, nejlépe s pár kapkami čerstvé citrónové šťávy. Tělu zajistí potřebnou hydratací a také nastartuje metabolismus. Další variantou je přidat do vody lžíci jablečného octa. Má podobné účinky jako citronová šťáva a ještě další benefity navíc.

5. Zdravá snídaně

Jak by měla vypadat zdravá snídaně? Jakmile vypijete svou ranní sklenku vody, dejte si pár minut pauzu, protáhněte se, věnujte se meditaci, dýchání nebo cvičení, a pak už si připravte oblíbenou ranní kávu nebo zelený čaj a dopřejte si dostatečnou porci bílkovin, v podobě rostlinné či živočišné, čerstvé zeleniny a ovoce. Získáte tak dostatek energie minimálně na celé dopoledne.

6. Ranní četba nebo poslech podcastů

Začít den něčím inspirativním nebo poučným obohatí mysl a pohladí na duši. Čtení knihy nebo poslech podcastu může být skvělý způsob, jak získat motivaci. Jestliže potřebujete na začátku dne vylepšit náladu a aktivovat mozek k tvorbě hormonů štěstí a radosti, tedy dopaminu a serotoninu, pusťte si oblíbenou muzika a pár minut si před odchodem do práce zazpívejte a zatancujte.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce