Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Knižní novinky, na které si v září děláme zálusk

Prázdniny jsou definitivně fuč, a to znamená jediné – více času na čtení! Pokud jste měli rozlítané léto, během kterého jste si nenašli chvilku času na zajímavou knížku, během zářijových dnů zažijete pravý opak. A o jaké knižní novinky se může rozrůst vaše knihovna?

Prokletý kraj, Michaela Klevisová

Jméno autorky Michaely Klevisové zná každý milovník knih s detektivní zápletkou. V knižní novince Prokletý kraj ale autorka upustila od kriminálního žánru a po hlavě začala zkoumat složité a leckdy velmi zašmodrchané mezilidské vztahy v šumavské Jelení Hoře. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu, což dobře ví i hlavní hrdinky knihy Gerda a Linda. Zatímco Gerdu přiměl k návratu do Jelení Hory jenom rozvod a nedostatek peněz, Linda zde pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře, a právě zločin pomůže oběma ženám odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch.

Info ikona
Prokletý kraj

Dámský gambit, Walter Tevis

Televizní seriál Dámský gambit bortil žebříčky sledovanosti, teď se příběh geniální šachistky Beth Harmonové konečně dočkal českého knižního překladu! Beth Harmonová se v osmi letech dostane do sirotčince, kde si najde dvě cesty k úniku z reality: malé zelené pilulky, které děti dostávají na uklidnění a šachy. Hra, s níž ji seznámí údržbář ve sklepě sirotčince, ji pohltí a během několika let se ukáže, že Beth není jen „na holku dost dobrá“, ale je nejlepší v celé Americe. Cestou na světový vrchol musí ale překonat nedůvěru okolí i vlastní démony závislosti.

Kniha vychází 14. září 2021.

Info ikona
Dámský gambit

Deník farářky, Martina Viktorie Kopecká

Nekonvenční farářku Martinu Viktorii Kopeckou zbožňujeme od chvíle, kdy Marianne poskytla krásný a otevřený rozhovor. I proto máme velkou radost, že v září spatří světlo světa její knižní prvotina Deník farářky, která přináší zápisky posledních tří let a provádí čtenáře celým církevním rokem, který začíná adventem. V knize najdete úvahy, které se zdaleka netočí jen okolo náboženství, ale také vyprávění z Martiných cest po světě, příhody možné i dost nemožné, fotky, výstřižky z rozhovorů či vzpomínky na setkání, která mladé farářce bezmála změnila život.

Kniha vychází 16. září 2021.

Info ikona
Deník farářky
Mohlo by se vám líbit

MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ: Když padají masky

Husitská farářka Martina Viktorie Kopecká pochází z ateistického prostředí, po dokončení střední školy pracovala v korporátu a studia teologické fakulty si prý vybrala jen proto, že chtěla „něco vystudovat“. Nakonec ale na škole našla mnohem víc než titul – hodnoty, po kterých pátrala celý život.
marianne.cz

Rozhodni se být zdráv, Jan Vojáček

Přečetli jste první knížku funkčního lékaře Jana Vojáčka jedním dechem? Pak si v diáři zakroužkujte datum 7. října 2021, kdy vychází jeho druhá kniha s názvem Rozhodni se být zdráv. Autor nám opět připomene, že bychom neměli hasit příznaky, ale pochopit příčiny našich zdravotních problémů. Naslouchat vlastnímu tělu však nemusí být tak snadné. Které techniky pomáhají zlepšit naše životní nastavení? Jak prohlédnout iluze, které si vytváříme o světě? Jan Vojáček hledá odpovědi spolu s osobnostmi, kterých si váží a které mají k tématu zdraví co říct.

Info ikona
Rozhodni se být zdráv

Majonéza k snídani, Markéta Lukášková

Ať už jste četli předešlé knihy Markéty Lukáškové, nebo je pro vás autorčino jméno zatím velkou neznámou, v září si naordinujte Majonézu k snídani! Čerstvá novinka vás totiž zavede do života Emy, která se ze všeho nejraději pitvá v lidských emocích. Nejvíc ze všeho chce analyzovat lásku. Co je vlastně zač a proč třeba jejím rodičům zmizela? Proč zůstává tichá babička s despotickým dědou? Proč si její nejlepší kamarád nepřizná, kam ho táhne jeho srdce? Některé věci ale pochopíte jen tak, že se do nich namočíte, a proto se sama pustí do vztahového experimentu – na své první lásce.

Info ikona
Majonéza k snídani

Muž bez tváře, Peter May

Máme tu milovníky kriminálních románů? Pokud ano, pak pro vás máme dobrou zprávu. Na konci srpna vyšla nová kniha od britského spisovatele Petera Maye, která nese jméno Muž bez tváře. Hlavní postavou je novinář Neil Bannerman, který se vydává na cestu z Velké Británie do Bruselu. Od cesty neočekává nic víc než zdlouhavé politické rešerše, avšak místo toho se ocitne uprostřed tragédie. Jeho hostitele, rovněž žurnalistu, najdou společně s britským ministrem v politikově domě v centru Bruselu, oba mrtvé. Podle všeho se navzájem zastřelili, a tak se Neil Bannerman zničehonic nechtěně zaplete do vyšetřování vraždy

Info ikona
Muž bez tváře

Ruce houslisty, Alena Ježková

Kniha od spisovatelky Aleny Ježkové je doplněná ilustracemi Michaely Kukovičové, která připravovala i hlavní ilustraci na obálku. Jedná se o strhující příběh česko-německo-židovské rodiny na pozadí událostí našich dějin 20. století. Povídková kniha výborně zapadá do současného trendu beletrie ženských autorek Aleny Mornštajnové a Karin Lednické prozkoumávajících českou identitu a minulost.

Info ikona
Ruce houslisty
Mohlo by se vám líbit

6 benefitů, které přináší čtení

S knihou v ruce je život šťastnější.
marianne.cz

Související články

Zábava
Nejlepší čtení na dovolenou 2024 podle redakce Marianne: Vydejte se do barevné Florencie i za Bridgertonovými

Nejlepší čtení na dovolenou 2024 podle redakce Marianne: Vydejte se do barevné Florencie i za Bridgertonovými

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití