Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Redakční tipy na knižní novinky jara 2024: Těšit se můžeme na romantiku, strach i skutečné příběhy

Knihy jsou tím nejlepší prostředkem, který nás může přenést v myšlenkách někam pryč. Pomáhají nám utéct od všedních starostí a od trápení, které nás zrovna sužuje. Nebo nás rozesmějí a povzbudí. Stačí si jen udělat chvilku pro sebe, uvařit si dobrý čaj a užívat chvíle klidu ve společnosti poutavého příběhu, na který máme zrovna náladu. Přinášíme tipy na knižní novinky, které nám jaro 2024 přináší.

I jaro, které je samo o sobě krásné a plné naděje, může být ještě lepší, pokud ho prožijete s dobrou knihou. Pokud jste typ člověka, ve kterém se během jara probouzí romantika, jistě oceníte příběhy o lásce z pera Jules Wake, známé především pod pseudonymem Julie Caplinová nebo Danielle Steel. Pokud preferujete spíše horory, thrillery a rádi se u obracení stránek bojíte, jistě vás potěší nový bestseller od krále hororů Stephan Kinga nebo thriller od Alison Belshamové. I milovníci skutečných příběhů si přijdou na své díky připravované knize z pera Radka Galaše o jedné z nejděsivějších a nejzáhadnějších vražd, které se u nás kdy staly. Podívejte se, na jaké další knihy se můžete na jaře těšit.

Knihy jsou určeny lidem, kteří si přejí být někde jinde.

Knižní tipy pro romantické duše

Danielle Steel – Svatební šaty

Devereauxovi patří k nejvýznamnějším členům sanfranciské společenské smetánky 20. let minulého století a svatba jejich dcery Eleanor s úspěšným bankéřem Alexandrem Allenem je vrcholem sezóny roku 1929. Událost proběhne nad očekávání a svatební šaty novomanželky slaví triumf. Pohádka se však rozplyne, když Alex obdrží zprávu o krachu na burze. Zdá se, že rodina přišla o všechno. Následující období je plné společenských a politických změn. Rodinu však mimo jiné drží pohromadě především nádherné svatební šaty, které poprvé oblékla Eleanor.

Mohlo by se vám líbit

Knihy, které podle redakce Marianne ovládnou rok 2024

Už jste přečetli všechny knížky, které jste našli pod vánočním stromečkem? Mlsně nahlížíte do knihkupectví a pokukujete po nových titulech? Máme pro vás seznam nejočekávanějších knih, které vyjdou v letošním roce 2024.
marianne.cz

Jules Wake – Trable s láskou

Když Jess potká na zahradní párty Sama, začne to mezi nimi nebezpečně jiskřit. Hráče kriketu si ovšem nárokuje influencerka Victoria, která odmítá uznat, že se zamiloval do jiné, a hodlá mu to pořádně znepříjemnit. Jess ze zkušeností své matky moc dobře ví, jaké trauma může způsobit zlomené srdce. Ale co má dělat, když to její bije jenom pro Sama? Zaslouží si lásku, když kvůli ní musí ublížit někomu jinému? Jess ani Victoria nechtějí být „tou druhou“, ale „tou první“ může být jenom jedna z nich.

Colleen Hoover a Tarryn Fisher – Nikdy, nikdy

Bestsellerové autorky Colleen Hooverová a Tarryn Fisherová spojily síly a společně napsaly naprosto jedinečnou romanci s mystery zápletkou. Charlie Wynwoodová a Silas Nash byli od narození nejlepšími přáteli, dokud se do sebe ve čtrnácti letech nezamilovali a nestali se něčím mnohem víc. Počínaje dnešním ránem jsou si ale naprosto cizí. Všechny jejich vzpomínky na to, kým byli a jaký pár společně tvořili, jsou fuč. Vytratily se. Nezbývá než odhalit pravdu o tom, co se jim stalo a proč k tomu došlo. Ale čím víc o sobě zjišťují, tím těžší je pro ně pochopit, proč byli vůbec kdy spolu. Vzpomenout si někdy může být horší než zapomenout.

Pro milovníky záhadných a napínavých příběhů

Stephen King – Holly

Holly Gibneyová, jedna z nejpodmanivějších a nejvynalézavějších postav Stephena Kinga, se vrací v tomto napínavém románu, aby vyřešila hrůznou pravdu o několikanásobném zmizení v městečku na Středozápadě. V novém Kingově románu je Holly odkázána sama na sebe a stojí proti dvojici nepředstavitelně zvrácených a skvěle maskovaných protivníků. Když Penny Dahlová zavolá do detektivní agentury Finders Keepers a doufá, že jí pomůžou najít její ztracenou dceru, Holly se zdráhá případ přijmout. Její partner Pete má covid. Její velmi komplikovaná matka právě zemřela. A Holly má být na dovolené. Ale něco v zoufalém hlase Penny Dahlové způsobí, že Holly nemůže odmítnout. Jen pár bloků od místa, kde zmizela Bonnie Dahlová, žijí profesoři Rodney a Emily Harrisovi. Jsou to manželé osmdesátníci, oddaní jeden druhému a celoživotní akademici v částečném důchodu. Ve sklepě svého dobře udržovaného, knihami obloženého domu, však ukrývají hrozivé tajemství, které možná souvisí s Bonniiným zmizením. A ukáže se, že je téměř nemožné odhalit, co mají za lubem: jsou bystří, trpěliví a bezohlední. Holly musí zapojit všechny své ohromné schopnosti, aby v tomto novém mrazivém mistrovském díle Stephena Kinga přechytračila a přelstila zvrácené profesory.

Alison Belshamová - Dívky na kopci

Kdesi v Canterbury leží na ztichlé stráni dvě dívky. Ve vlasech mají diadém, každá v ruce svírá rudou růži. Mohlo by se zdát, že spí… ale mají podříznutá hrdla. Policie záhy zjistí, že jde o dvě ze tří sester a ta poslední se pohřešuje. Pro inspektorku Lexi Bennettovou je mrazivý případ osobní. Před lety totiž ji i její dvě sestry stihl podobný osud. Vrátil se muž, který je v mládí unesl? Při pátrání po identitě vraždícího netvora se inspektorka každou minutou noří hlouběji do temnoty. A čas je proti ní.

Helen Fields – Léčebna

V přísně střeženém ústavu pro ty nejhorší zločince dojde k vraždě zdravotní sestry. A pohřešuje se i její novorozeně. Únosce žádá výkupné, čas neúprosně běží. Forenzní psycholožka Connie Woolwineová dokáže proniknout do mysli pachatele jako nikdo jiný, a tak se v utajení vydává mezi vyšinuté sériové vrahy. K nalezení dítěte má pět dní, déle kojenec nemůže přežít. Connie v ústavu narazí nejen na zlo v čiré podobě, ale také na hranice vlastní příčetnosti. Splní svůj úkol dřív, než se jí zmocní šílenství?

Mohlo by se vám líbit

Jak přečíst více knih? Poslouchejte audioknihy!

Jestli jste vášniví čtenáři a čtenářky váš seznam knih, které byste si rádi přečetli, se jistě stále rozrůstá. S časem je to přesně naopak, máme pravdu? A když už vaši oblíbenou knihu konečně držíte v ruce, sotva přečtete stránku, už se vám klíží víčka. Co s tím? Začněte poslouchat audioknihy! Povíme vám hned pět důvodů, proč byste tak měli učinit.
marianne.cz

Oblíbené skutečné příběhy

Radek Galaš – Otilie Vranská, Jak to doopravdy bylo s jej vraždou

Nová fakta k nejzáhadnější vraždě českých dějin! Otilie Vranská, slovenská prostitutka žijící v Praze, se 1. září 1933 stala obětí brutální vraždy. Její rozčtvrcené tělo bylo odesláno ve dvou kufrech vlaky do Bratislavy a Košic. Tento zločin byl vždy ukázkovým příkladem policejního „pomníčku“, dosud nevyřešeného případu. Až doteď! Ředitel Muzea policie Radek Galaš přichází s novými a mnohdy poprvé zveřejněnými informacemi. Přidejte se k jeho pátrání, ponořte se do dobových spisů i zjištění plynoucích z analýzy DNA. Dozvíme se, jak to bylo doopravdy?

Karin Lednická – Šikmý kostel 3

Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí? Navždy, pokud jí člověk prošel. Ptejme se spíše, jak může zaplnit prázdnotu po zavražděných blízkých nebo po uneseném dítěti. Čím bude zahánět vzpomínky na děsivý teror Němců nebo nechtěnou tělesnou lásku Rusů. Někdo všechno zamkne na dno duše a ráno co ráno si namlouvá, že co bylo, bylo, teď je prostě třeba jít dál. Jiný se nechá zahltit žalem; další přetaví prožité v nenávist. A ještě jiný ve víru, že to bude právě on, kdo pomůže vytvořit nový, lepší svět.

Knihy s fantasy tematikou

Rebecca Yarros – Čtvrté křídlo

Literární senzace, která boří literární žebříčky a sociální sítě. Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů a strávit život mezi knihami. Její matka, nesmlouvavá velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila ke stovkám kandidátů toužících dostat se mezi navarrskou elitu: dračí jezdce. Violet chybí trénink, navíc je menší než ostatní a draci se s „křehkými“ lidmi nespojují. Spálí je! Proto bude potřebovat všechen svůj důvtip, aby obstála. Brzo ale zjistí, že z Basgiathské válečné školy vedou jen dvě cesty ven: absolvovat, nebo zemřít.

Kniha o osobním růstu

Petr Firman – Změna je možná

"Změna je možná" je zaměřena na osobní růst, podnikání a duchovní rozvoj. Zabývá se tématy jako je hledání smyslu života, překonávání osobních výzev, uvědomění si vlastní hodnoty a potenciálu, a hledání cest ke štěstí a naplnění. Klade se v ní důraz na prioritu každého člověka před ostatními, neboť když bude dobře nám, budeme schopni dávat víc i ostatním. Ukazují se v ní konkrétní praktické kroky a rady, povzbuzení a inspiraci založené na mých téměř dvacetiletých zkušenostech pro ty, kteří hledají změnu ve svém životě, ať už v osobním rozvoji nebo v podnikání.

Knižní tipy na jaro 2024 podle redakce
Zdroj článku

Související články

Zábava

<span>Kvíz: Ponuré, ale plné lásky. Jak dobře znáte filmy Tima Burtona?</span>

Kvíz: Ponuré, ale plné lásky. Jak dobře znáte filmy Tima Burtona?

Zábava

<span>Kvíz: Slavné písně z českých filmů. Poznáte, v jakých snímcích zazněly?</span>

Kvíz: Slavné písně z českých filmů. Poznáte, v jakých snímcích zazněly?

Zábava

<span>Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost </span>

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara