Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejočekávanější knihy letošního podzimu: Novinka od Petry Dvořákové, Ladislava Zibury a dalších

Info ikona
Kniha

Je vám líto, že léto se s námi už pomalu loučí? Nebojte se, známe recept, jak si zpříjemnit podzimní dny – najděte si pohodlné místo a začtěte se do nové knihy. Letošní podzim totiž s sebou přinese hned několik zajímavých titulů, které byste neměli přehlédnout.

Po hektických prázdninách konečně přichází čas, kdy se můžeme nerušeně začíst do nové knihy a nechat se unášet řádky. Pokud tedy hledáte novou knížku, díky které se vrátíte do čtenářského tempa, máme pro vás dobrou zprávu. Letošní podzim bude na knižní novinky opravdu plodný! I proto vám přinášíme deset nejočekávanějších knížek, které budou kralovat posledním měsícům roku 2023. 

Mohlo by se vám líbit

Knižní lahůdky od českých autorů

Nebudeme vám lhát, pro knížky od spisovatelky Petry Dvořákové máme slabost. I proto jsme rádi, že během letošního podzimu spatří světlo knižního světa její novinka s názvem Pláňata. Připravte se na příběh jedné na první pohled obyčejné rodiny uprostřed 80. let. Řádek po řádku ale budete zjišťovat, že zdi dvougeneračního domu jsou nasáklé malými i velkými křivdami, nepochopením, agresí i výčitkami. Pokud vás baví současná česká literatura, pak byste neměli přehlédnout ani novou knihu Zbabělí hrdinové od Simony Bohaté. V knize povídek autorka rozehrává osudy svých hrdinů nemilosrdně, ale přesto s nadhledem a porozuměním, jako by navzdory času stále posedávala na starém klepadle mezi činžáky.

Knihu Deník farářky jsme přečetli jedním dechem, i proto se nemůžeme dočkat nové knížky Zpověď farářky od Martiny Viktorie Kopecké. Tentokrát se ponoříme do nitra farářky a zjistíme, co si myslí o celibátu a založení rodiny nebo to, zda je ze služby někdy unavená. S radostí čteme také knihy od cestovatele Ladislava Zibury, který letos na podzim vydá novinku Všechny cesty vedou do Santiaga. Už teď je nám jasné, že nás autorovo vyprávění natolik pohltí, že po přečtení knížky začneme koketovat s myšlenkou poutní cesty.

Podzim ve znamení nových knih

Knihy, při jejichž čtení se vám bude tajit dech

Opomenout nemůžeme ani slovenské autory. Aktuálně nás nadchl debutový román slovenské spisovatelky Barbory Bernátové s názvem Dívka v mlze. Věřte, že od čtení této knížky se nedokážete odtrhnout. Stejně podmanivá je také kniha Myšlenky zločince v české kotlině od Jiřiny Hofmanové, která je doslova legendou české kriminalistiky. „Člověk může spáchat zločin z mnoha důvodů, ať už jde o „nešťastnou náhodu“, výbuch zlosti, vlastní hloupost, nebo známost s nevhodnými lidmi. Ne každý zločinec musí být nutně chladnokrevná zrůda. Ale i ti nejhorší daleko lépe spolupracují, když k nim vyšetřovatel přistupuje jako k lidem a upřímně se zajímá o jejich pohnutky,“ říká o svých zkušenostech Jiřina Hofmanová.

Další knižní novinky najdete v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku