Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

20 knižních novinek, které ovládnou letošní jaro! Těšte se na novou Mornštajnovou i Vojáčka

Info ikona
Knihy

Udělejte si jarní očistu knihovničky a připravte police na nové tituly. Letošní jaro je na knižní novinky opravdu plodné. Dáte přednost nové detektivce od Michaely Klevisové? Nebo se začtete do knihy od Jana Vojáčka s názvem Umění nemoci?

Zdá se, že letošní jaro bude patřit četbě! Na pultech knihkupectví se totiž objevilo (a ještě objeví) mnoho zajímavých titulů, které stojí za vaši čtenářskou pozornost. A na jaké knížky si brousíme zuby my?

Klevisová, Mornštajnová a další

Už jsme vám říkali, že zbožňuje knížky od českých autorů? A tak asi nikoho nepřekvapí, že se nemůžeme dočkat nové knížky od Aleny Mornštajnové s názvem Les v domě. Tento nečekaně mrazivý román vychází 13. dubna. Napětí najdeme v knize Vraní oko od Michaely Klevisové, ve které opět nechybí kriminalista Josef Bergman. O pozornost si bezesporu říká také novinka Josefíně všichni lžou nebo kniha Pražačka na vsi. Pokud zůstaneme u českých spisovatelů, pak nesmíme zapomenout zmínit knihu Deník Věrky Kohnové, za kterou stojí Jana Poncarová a Jiří Sankot. Mimochodem, věděli jste, že se Věrce Kohnové přezdívá česká Anna Franková? Věříme, že si po přečtení autentických deníkových zápisků z předválečné Plzně budete muset naordinovat odlehčené čtení. Sáhněte například po knize Santiago, má lásko, kterou po absolvování poutní cesty napsala Adéla Elbel s partnerem Michalem Rožkem.

Mohlo by se vám líbit

Knížky, které vám nedají spát

Volejme třikrát sláva! Světlo knižního světa spatřila také novinka od MUDr. Jana Vojáčka s názvem Umění nemoci. Kniha navazuje na předchozí autorovy bestsellery, a tak se jistě máme na co těšit. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak funguje svět? Pokud ano, jistě uvítáte novou knihu od oceňovaného vědce českého původu Vaclava Smila. A pochopit bychom měli nejen fungování světa, ale také fungování našeho imunitního systému. S tím nám jistě pomůže kniha Zázrační imunita od Matta Richtela. V nakladatelství Jan Melvil vyšla také kniha Geniální potraviny, díky které zjistíte, že správným výběrem jídla můžete předejít špatné náladě, únavě, mozkové mlze i demenci.

Další knižní novinky najdete v naší galerii.

Jarní várka knižních novinek
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku