Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jaká doopravdy byla Whitney Houston?

Jaká doopravdy byla zpěvačka Whitney Houston? Mnohé prozrazuje osobní zpověď její dlouholeté přítelkyně Robyn Crawfordové.

Dvě ceny Emmy, šest cen Grammy, třicet hudebních ocenění Billboard a dvacet dva Amerických hudebních cen. Zpěvačka Whitney Houston je po právu označovaná za nejoceňovanější umělkyni všech dob. Bohužel život k této R&B bohyni nebyl milosrdný, a tak umělkyně zažila mnoho nepříjemných momentů. Nejen o nich se v knize A Song for You: My Life with Whitney Houston rozepsala její dlouholetá přítelkyně Robyn Crawfordová. "Je mou povinností ctít přítelkyni a objasnit mnoho nepřesností o mně a o tom, kdo Whitney byla… odvážná, odhodlaná, nesobecká, skromná, veselá a sebevědomá žena," píše Robyn v úvodu knihy. 

Blízké kamarádky, nebo partnerky?

Whitney Houston a Robyn Crawfordová tvořily nerozlučnou dvojici. Není tedy divu, že mnozí nad jejich vztahem spekulovali. "Dalo by se říci, že jsme si byli velmi blízké. Mohly jsme být nahé a nemusely se před sebou schovávat. Mohly jsme si navzájem důvěřovat, svěřovat si svá tajemství i emoce. Byly jsme kamarádky. Byly jsme milenky. Byly jsme tu jedna pro druhou. Nezamilovaly jsme se do sebe, pouze jsme spolu byly. Měly jsme se navzájem. Takhle to bylo," píše Crawfordová a dodává, že své sexualitě nedávaly nálepku. "Nikdy jsme neříkaly, že jsme lesby. Prostě jsme žily své životy a já doufala, že to může být navždy." Ať už jejich vztah byl jakýkoliv, blízké okolí zpěvačky se shoduje, že Robyn Crawfordová patřila mezi malý zlomek lidí, kteří pro Whitney chtěli jenom to nejlepší. 

Whitney Houston
Whitney Houston na snímku s kamarádkou Robyn Crawfordovou. 

Zneužití bratrancem

Z dokumentárního snímku Whitney z roku 2018 vyšlo najevo, že malá Whitney Houston byla sexuálně obtěžovaná svým bratrancem Dee Dee Warwickem. Zpěvačky bratr navíc dodal, že i jeho Dee Dee obtěžoval. Tohle tvrzení ale Robyn Crawfordová vyvrací. "Na rozdíl od toho, co bylo řečeno, Whitney měla Dee Deeho ráda. Milovala mluvení o svém bratranci a udržovala blízké vztahy s rodinu Warwicků i poté, co se stala slavnou." V následném rozhovoru Crawfordová uvedla, že spolu s Whitney sdílely o svých rodinách hodně a zpěvačka nikdy nezmínila, že by ji Dee Dee Warwick obtěžoval. "Pokud by to byla pravda, věděl bych o tom," dodala Robyn. 

ČTĚTE TAKÉ: Titulní píseň k nové bondovce složila osmnáctiletá Billie Eilish! Poslechněte si výsledek

Vztahy plné eskapád

Whitney Houston to v milostném životě neměla jednoduché. První odmítnutí přišlo od Jermaine LaJaune Jacksona, bratra Michaela Jacksona. "Snažila jsem se, aby jí bylo lépe. Říkala jsem, že je smutná z odmítnutí od špatného Jacksona," píše Crawfordová. Na druhou stranu se ani Whitney Houston nebála odmítnout muže. Údajně o její přízeň stál i herec Robert De Niro. Dlouhou dobu to vypadalo, že by se Whitney mohla dát dohromady s komikem Eddiem Murphym. Jejich vztah ale byl jako na houpačce, a tak z vážného randění sešlo. Nakonec si zpěvačka vzala zpěváka Bobbyho Browna. Crawfordová píše, že v den svatby se ozval Eddie Murphy a zpěvačce vzkázal, že dělá velkou chybu, a že by si Browna vzít neměla. 

Whitney Houston
Písně od Whitney Houston nikdy nezemřou. 

Jako z Pretty Woman

V jedné kapitole Crawfordová vypraví, jak Whitney Houston a její asistentka Silvia Vejarová šly do klenotnictví v Beverly Hills. Obě dámy čekaly na obsluhu, zatímco dva zaměstnanci pomáhali s výběrem bělošskému zákazníkovi. Když Vejarová požádala o pomoc, bylo jí řečeno, aby počkala. Asistentka se proto vydala k druhému rohu klenotnictví, kde ji ihned začal obsluhovat další zaměstnanec. Ten po několika minutách poznal, že s výběrem šperků pomáhá zpěvačce Whitney Houston. A právě v ten moment přispěchali na pomoci i další dva zaměstnanci. "Teď chcete přijít? Předtím jste si mysleli, že nás můžete ignorovat, protože jsme tmavé pleti? A když zjistíte, že ta černoška je Whitney Houston, tak ihned přijdete?" vyhrkla Silvia Vejarová. Následně se Whitney ochotného zaměstnance zeptala, zda pracuje na provize. Když odvětil, že ano, poprosila ho, aby jí s výběrem pomohl právě on. 

Chcete si poslechnout některou z písní od Whitney Houston? To děláte dobře! Poslech hudby zlepšuje náladu a zvyšuje produktivitu!

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Životní styl
Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo