Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Krásná do plavek: Jak zhubnout na poslední chvíli

Toužíte zhubnout do plavek, jenže léto už je skoro za dveřmi a vy máte pocit, že to letos nestihnete? Nepropadejte panice, nedržte hladovku. Máme pro vás pár tipů, díky kterým ještě nějaké to kilo dáte dolů.

Veronika Hong | 29. 06. 2018

Odlehčete svému jídelníčku

hubnutí

Abyste se zbavila posledních nechtěných kil, omezte sacharidy ve stravě. Nahraďte je tuky a přijímejte dostatečné množství bílkovin.

Strava postavená na tucích s omezením sacharidů je oblíbená mezi příznivci fitness, ale nejen mezi nimi. Tento typ stravování slibuje zúžení v obvodu pasu a zároveň minimální ztrátu svalové hmoty. Při snaze zhubnout je omezení sacharidů a navýšení tuků pro mnoho lidí jednodušší cesta, než v případě omezování tuků. Lze se stravovat i nízkotukově, pak je ale základem této stravy  velké množství zeleniny a minimum živočišných produktů. Jako zdroj bílkovin se využívají ořechy, semínka, luštěniny nebo třeba tempeh“ vysvětluje hlavní nutriční specialistka Světa zdraví Ing. Monika Bartolomějová

 

Dejte tělu nový impulz – zkuste intervaly

hubnutí

Ke zrychlení metabolismu pomáhá správně nastavený jídelníček a pravidelný pohyb. Chcete-li hubnutí urychlit jedno bez druhého se neobejde. Dělejte jakýkoliv druh pohybu, který vás baví, pokud ale chcete rychle a efektivně spálit tuk, zařaďte intervalové a kruhové tréninky.

Při intervalovém tréninku (např. tabata) tělo spálí až o 60 % více tuku než při klasickém cvičení (např. silový trénink v posilovně). Intervalový trénink zkrátka nakopává metabolismus,“ říká hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Mgr. Kateřina Hollerová.

Ideální je, pokud zkombinujete intervalový trénink s klasickým posilováním, a aby toho nebylo málo, tak by bylo vhodné zařadit i klasický aerobní trénink nižší intenzity (svižné procházky, nordic walking, jogging, jízda na kole),“ doplňuje Hollerová.

Užitečný tip:

  • Klasický aerobní trénink byste měla dělat v řádu hodin. Díky tomu budete lépe spalovat tuk, zlepšíte své zdraví, kondici i psychickou pohodu. 

 

Zapomeňte na víkendové hřešení

hubnutí

Přes týden dodržujete stravu na sto procent, pravidelně sportujete, ale jakmile přijde víkend, dojde vám motivace a začnete hřešit?

Čas od času si tělo zaslouží odměnu třeba ve formě kvalitní vysokoprocentní čokolády. Vlastně díky tomu můžete metabolismus ještě více nastartovat, ale nesmíte tomu dát pravidelnost a především musíte dbát na správnou míru,“ upozorňuje Bartolomějová.

A právě nastavení míry je pro mnohé kamenem úrazu. Jestliže to myslíte s hubnutím vážně, připravte si k filmové sobotě na stůl jednohubky ve formě čerstvé zeleniny nebo jinou dietní dobrotu.

Užitečný tip:

  • Chcete si udělat romantický večer, ke kterému patří i dobré jídlo? Zkuste cuketové špagety. Omytou cuketu nakrájejte podélně nožem na tenké proužky. Pak je hoďte do vařící vody a za 30–60 sekund máte uvařené nudle. K dochucení použijte česnek.

 

Vsaďte na přístroje, které vám pomohou s redukcí tuku

hubnutí

Posledním, ale v mnoha případech velmi účinným řešením při redukci tuku, jsou různé přístroje či zákroky. Nejúčinnější řešení představují různé druhy liposukcí. V současnosti existují vedle sebe 3 typy liposukcí – konvenční, ultrazvuková liposukce a vibrační, přičemž výběr typu liposukce ovlivňuje mimo jiné věk a hmotnost. Co se týče účinnosti, tak je pravda, že efekt je prakticky ihned viditelný, ale zároveň je potřeba zdůraznit, že liposukce ve skutečnosti neslouží k hubnutí. Liposukce slouží k tvarování postavy. Pokud se vám nechce podstupovat před létem žádný z invazivních zákroků, pak můžete absolvovat alespoň lymfatickou masáž.

Masáž rozproudí lymfu, díky čemuž se zlepší vstřebávání tekutin a odvod škodlivin. Začnou se rychleji rozkládat tuky a kromě toho působí lymfatická masáž pozitivně i na celulitidu,“ doporučuje Hollerová.

ČTĚTE TAKÉ: Balíme na dovolenou aneb Letní nezbytnosti, které nesmí v kufru chybět

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě