Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

„Masturbace je pro ženy stále tabu,” říká sexuoložka Megwyn White

Info ikona
Intimita

Uznávaná sexuoložka Megwyn White nám prozradila, proč se držíme zajetých stigmat, zda je třeba s dětmi mluvit o sexu i jaká pomůcka vám zařídí ten nejlepší orgasmus.

Markéta Vörös | 1. 09. 2021

Když přijde na téma masturbace, jsme hodné holky. Nikdy nic takového neděláme a rozhodně se s tím nechlubíme. Ani odvážnějším kamarádkám, když se na vinném dýchanku náhodou zeptají. Tedy narozdíl od mužů, u kterých je sebeuspokojování brané jako naprosto přirozená věc. “Mnoho žen má stále dojem, že masturbovat a sexuálně se stimulovat mimo vztah s partnerem či partnerkou, je špatné. Něco, za co by se měly stydět. Jde to ruku v ruce s faktem, že spousta z nás svému tělu vlastně pořád ještě nerozumí. Přitom sebeuspokojování následně zlepšuje i samotný sex s partnery”, prozrazuje sexuoložka Megwyn White.

Vaše vnitřní Samantha

Většina žen dosáhne orgasmu stimulací klitorisu, a tak je logické, že když už se k tomuto “špatnému” činu odhodláme, vezmeme si na pomoc vibrátor. “Publikovaná studie v Journal of Sexual Medicine zjistila, že pravidelné používání vibrátoru může skutečně zlepšit sexuální život. Ženy, které pravidelně masturbují jsou schopné své tužby sdělit partnerovi” říká Medwyn. A pokud jste fanynkou Sexu ve městě víte, že pro Samathu rozhodně nebyla masturbace tabu a měla vždy úsměv od ucha k uchu. Není se čemu divit. Pravidelná masturbace pomáhá podpořit zdravý průtok krve do genitálií, neuvěřitelně užitečná je při posilování svalů pánevního dna. Kroměsexuálního vzrušení prospívá celkovému zdraví - zlepšuje spánek, snižuje stres a úzkosti, zlepšuje náladu i pleť. Ale co je nejdůležitější, masturbace posiluje celkové sebevědomí žen.

S tím, jak se sexuální pomocky stávají na oko atraktivnější, estetičtější a jsou k dostání nejen v nelibých sexshopech, ale i na obrovských kosmetických webech, stigma okolo masturbace se pomalu zlepšuje. “Ženy si musí uvědomit, že sexuální hračky jim jednoduše poskytují lepší přístup k jejich vlastním tělům a nabízejí jiný druh stimulace, než partner. Pro ostýchavější ženy je pro začátek skvělou volbou Satisfyer Pro 2, což je mimochodem celosvětově nejprodávanější a nejrecenzovanější sexuální wellness hračka”, prozrazuje sexuoložka.

Děti a sexuální výchova

V některých společnostech se setkáváme s tím, že se o sexualitě mluví naprosto otevřeně i s dětmi. Je to tak i u nás? Většina z nás dostane během dospívání knížku, během které má zjistit, jak se věci mají. O sexuálním uspokojování bychom v post-komunistické četbě hledali asi marně. Přitom zdravá sexualita se buduje už v teenagerovském věku. “Mluvit se svými dětmi otevřeně o sexu jim může pomoci rozvíjet skutečné porozumění jejich sexuality a zároveň prohloubit smysl pro sebeúctu. Ve skutečnosti je velmi málo rodičů připraveno otevřeně mluvit se svými dětmi o sexualitě a masturbaci, právě kvůli existujícím stigmatům a nedostatku primární sexuální výchovy.

Důležitá informace pro rodiče: nemusíte znát všechny odpovědi, ale v zásadě by dospívajicí děti měli mít pocit, že vás mohou oslovit s jakýmkoli dotazem. Pokud nemají přístup k odpovědím ve škole nebo doma, často se ptají svých přátel, kteří jim poskytnou nesprávné informace.

Měli by vědět o sexuální rozmanitosti, která ve světě existuje, aby měli soucit se sebou i s ostatními. Na toto téma existují velmi odborné knihy a pokud si nevíte rady, klidně se poraďte s odborníkem”, uzavírá Megwyn.