Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Proč je lepší tablet než notebook?

Info ikona
Lenovo

Kdybyste měla zmínit jednu věc, bez níž se v kariérním životě, a vlastně ani v soukromí neobejdete, pravděpodobně to bude přenosný počítač. Trávíte s ním denně možná víc času než s partnerem a máte v něm ty nejstřeženější pracovní dokumenty i nejlepší filmy na dlouhé (pod)zimní večery. My pro vás našli pár důvodů, proč vám tablet život jedině zpříjemní.

Promotion | 18. 10. 2021

1. Větší profesionalita (nejen) na poradách

Nosíte si na každý meeting propisku a klasický zápisník, protože si z vlastnoručně napsaných postřehů prostě zapamatujete víc? Anebo máte vždy po ruce svůj oblíbený notebook? Ač druhá varianta zní inovativněji, psychologové před jeho používáním v rámci větších seskupení lidí varují: Za prvé — hlasité ťukání do klávesnice může dřív či později dalším lidem v místnosti vadit (i když to na sobě nedají znát). A co je ještě horší — za monitorem svého přístroje můžete zkrátka působit nedobytně a nečitelně. Kde vezmou kolegové jistotu, že se opravdu věnujete obsahu jednání, a nepíšete si zrovna se svým drahým o dnešní večeři? Z toho lehký (snáz přenositelný) a kompaktně navržený tablet vychází jako jasný vítěz, nemyslíte?

Řešení: Pokud dáváte přednost ručně psaným poznámkám, stačí tablet odpojit od přídavné klávesnice, položit na stůl a začít psát pomocí aktivního pera Lenovo Precision Pen 2 přímo na displej. Vaše zápisky pak tablet automaticky převede do elektronické podoby. Ve výsledku je takové psaní mnohem diskrétnější, a zároveň se při něm vůbec nemusíte vzdávát pocitu, že poznámky tvoříte ručně.

Info ikona
Lenovo tablet

2. Využijte naplno (své) kreativnější dovednosti

Spolu s psaným slovem dokáže tablet digitalizovat i různé náčrtky, grafy či myšlenkové mapy. Tuhle výhodu aktuálně nabízí také dva nejnovější tablety od značky Lenovo – flexibilní YOGA tab 13 a profesionálně vybavený Tab P11 Pro. Na obou tabletech tak můžete dle libosti upravit fotky, v grafickém programu načrtnout logo nebo návrh produktu anebo prostě jen tvořit vlastní umělecké dílo, opět přímo na displeji. Tip: Pro ještě příjemnější práci využijte vestavěný stojánek, umístěný v magnetickém krytu tabletu Tab P11 Pro. A Lenovo YOGA tab 13 disponuje přímo zabudovaným stojánkem z nerezové oceli, se kterým si můžete nastavit sklon displeje do pozice, která vám nejlépe vyhovuje.

Info ikona
Lenovo tablet

3. Na home officu jako v kanceláři

Tablet Lenovo P 11 Pro vyniká osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 730G, díky němuž zvládnete multitasking hned s několika aplikacemi najednou. Ve stejnou chvíli tak můžete odbavovat videohovor s kolegy z práce, lovit informace na internetu a ještě stíhat přepínat na zapisování poznámek nebo číst email. A pokud se v domácí kanceláři přece jen nechcete vzdát osvědčeného počítače, využijte Lenovo YOGA tab 13 jako alternativní displej. S pomocí micro HDMI portu jej snadno připojíte jako periferii ke své pracovní stanici, a rozšíříte si tak pracovní plochu, na kterou můžete přesunout jen poznámky ke konkrétnímu úkolu. Lenovo YOGA tab 13 je navíc vybaven hlasovým asistentem Google, který pomáhá se zapisováním a vyhledáváním informací při práci i po ní.

Info ikona
Lenovo tablet

4. Cesta za poznáním v pohodlí svého pyžama

O příjemné prohlížení obrázků nebo filmové večery se postará 11,5" OLED displej s rozlišením 2560x1600, který má dokonalé zobrazení díky Dolby Vision™ s větším kontrastem, vyšším jasem a pozoruhodné paletě barev a certifikací TUV Rheinland Eye Comfort, která zaručuje snížení námahy očí během dlouhého používání. Ovšem vizuálním zážitkem to nekončí: Precizní, a přitom šetrný obraz doplňuje 360° zvuk vedený ze čtyř reproduktorů JBL® (vybavený technologií Dolby Atmos®). Stále ještě jste se nerozhodla? A nepřesvědčí vás ani luxusní design z hliníkové slitiny s jedinečnou dvojtónovou povrchovou úpravou, kterou doplňuje čistý a moderní vzhled YOGA tab 11, tabletu jako stvořeného pro zábavu vaší i celé rodiny? Kompletní nabídku najdete na Lenovo.com.

Info ikona
Tablet Lenovo