Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 nejlepších triků proti tmavým kruhům pod očima

Stres, únava, nedostatek spánku – to vše se odrazí na vzhledu našich očí, zejména na tmavých kruzích. Můžete mít sebehladší pleť, sebedokonalejší make-up, s kruhy pod očima budete přesto vypadat starší a unavenější. Jak na ně?

Soňa Kotulková | 4. 08. 2016
1. ZKUSTE ČAJ
Černý čaj obsahuje přírodní třísloviny, což je mírné diuretikum, které pomáhá snižovat otoky. Jak na to? Namočte dva pytlíky s neochuceným černým čajem v horké vodě, po minutě vytáhněte, vymačkejte vodu a dejte je aspoň na půl hodiny minut do ledničky. Pak přiložte každý pytlík na oko a nechejte aspoň pět minut působit. Uvidíte, že oči budou zářivější a svěžejší. 
 
2. VSAĎTE NA RETINOIDY
Máte-li tmavé kruhy pod očima, použijte retinoidy, což jsou deriváty vitamínu A. Při pravidelném použití dokážou stimulovat tvorbu kolagenu, takže pleť pod očima se zpevní a kruhy pod očima budou neviditelnější. A to není všechno – podporují cévní cirkulaci v této oblasti a dodávají pleti i objem. Kvalitní krémy s retinoidy seženete v lékárnách.
 
3. SPĚTE SPRÁVNĚ
Chcete-li ráno vypadat skvěle a nemít zbytečné vrásky, pořiďte si další polštář a spěte na zádech. Tato poloha zaručí, že se tekutina nebude přes noc v očním okolí shromažďovat. A nezapomínejte spát déle. Osm hodin spánku udělá s pletí neuvěřitelné divy! A nikdy těsně před spaním nepijte alkohol!
 
4. DOBŘE SE ODLIČTE
Když se neodlíčíte a pokožku před spaním neošetřite krémem, bude oční okolí ráno vysušené, pomačkané a zašedlé. Nikdy oční okolí nedřete a na každé oko používejte jíiný tamponek. Ideální je, když tah vedete směrem dolů, po směru růstu řas. Oční odličovače by měly být vemi jemné, ideální pro citlivou pleť – skvělé jsou třeba micelární vody.
 
5. KAMUFLUJTE KOREKTOREM
Správně vybraný korektor dokáže divy. Měl by dobře krýt, avšak neměl by jít na pleti vidět. Barva by proto měla být co nejvíce podobná barvě vaší pleti. Korektor nikdy nananášejte natíráním, ale jemným vklepáváním prsty. Tím docílíte lepšího krytí a preciznějšího nanesení. Na konec pleť jemně přepudrujte transparentním pudrem, tím déle korektor vydrží.
 
ČTĚTE TAKÉ: 

Související články