Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

8 tipů, jak změnit fitness návyky a nenudit se

Udělejte ve svém životě pár malých změn, a uvidíte, že i novoroční předsevzetí, která obvykle nefungují, najednou dostanou jiný rozměr. A třeba u nich i vydržíte.

Redakce Marianne | 8. 01. 2014


Jiný instruktor

Budete možná překvapená, ale pozitivní zpětná vazba je moc důležitá. A pokud budete chodit do posilovny k instruktorovi, který je i velmi pohledný, pravděpodobně vás to nastartuje k vyšším výkonům i pravidelnosti.

4245560714_b017218a8b

Nedělat víc, než musíte

Hlavně si nedávat nereálné cíle a požadavky. Nikdy nemůžete dosáhnout rychlých výsledků za krátkou dobu.

ee391294cef162fc_tired.preview

Automaty na jídlo a fastfoody

Pokud jste byla zvyklá kupovat si oběd v rychlém občerstvení nebo ve firemním automatu na jídlo, zapomeňte na ně – s nimi zdravá nikdy nebudete, a štíhlá už vůbec ne. Raději si večer připravte svůj vlastní salát s kuřecím masem, který si vezmete s sebou do práce. Bude vás to stát sice pár minut navíc, ale co neudělat pro své zdraví?

Free-Shipping-100-food-grade-font-b-student-b-font-lunch-box-for-women-lunch-box

Taneční kurzy

Tanec je skvělé kardiocvičení, navíc je zábavný a spaluje tuky. Proč to nezkusit? I když žijete single, přihlásit se do kurzů tance můžete bez obav.

DANCE-CLASSES-TARPON-SPRINGS-FLORIDA

Překonávání překážek

Možná to bude tím, že se blíží zimní olympijské hry v Soči, ale chcete-li se skutečně radovat z pohybu, zkuste něco jiného než dosud, například Epic Hybrid Training, což je kompletní cvičení, které posiluje vaši fyzickou zdatnost, funkční pevnost, zvyšuje mobilitu a dodává důvěru ve vlastní síly. Toto cvičení mimo jiné zahrnuje cvičení inspirované spartánskými závody, ve kterých skáčete, stoupáte nahoru a dolů a překonáváte překážky. To je teprve výzva!

epicfight4-1024x680

Mokré tréninky

Nudí vás k smrti indoor aktivity, jako je spinning nebo zumba? Vyzkoušejte obojí v ‚mokré‘ verzi. Lekce spinningu ve vodě nebo aqua zumba, to je jiná káva. Jízda na kole pod vodou je vážně ‚funny‘. Díky vodě nedochází k přetěžování kloubů ani svalů, nepotíte se tolik (voda ochlazuje) a kromě posilování tělo také masírujete. Ideální proti celulitidě. Aqua zumba je zase mokrá verze klasické zumby – tedy tanečního aerobiku plného latinskoamerických rytmů.

zumba_aqua_2-scaled-10001

Segway

Potkali jste už v Praze nebo jiném velkém městě v Evropě lidi na takovém zvláštní elektrickém vozítku? Tak to se jmenuje segway, což je jedinečné elektrické zařízení, které udržuje samostatně rovnováhu, funguje v každém terénu a snadno se ovládá. Jezdíte na něm intuitivně a zvládnete ho během několika minut. Perfektní způsob, jak projet město rychleji, a zároveň se pobavit.

5578-1

Auto

Co vám zaručeně zkazí náladu, a tím i celý den? Sezení v autě v zácpě. To je důvod, proč nechat auto doma v garáži nebo před domem, a jet raději MHD, nebo jít pěšky či sednut na kolo. Momentálně venku není žádný sníh, takže klidně i teď… Jen se dobře oblékněte a jezděte buď po cyklostezkách, nebo po vyhrazených místech pro cyklisty.

Depositphotos_11062999_s

Související články