Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Běhat může každý!

Po dlouhé, úmorné zimě dorazilo jaro. Chtěla byste být co nejvíce venku a pohráváte si s myšlenkou běhání? Domluvte se s kamarádkami a jděte do toho! Budete se vzájemně podporovat a běh si spolu náležitě užijete.

Redakce Marianne | 16. 04. 2013

Mezi tři nejprovozovanější sporty v České republice patří běhání. Pro člověka je běh tou nejpřirozenější formou pohybu. Snadno v něm objevíte to nejlepší, co pro své tělo i duši můžete udělat.

Běh je opravdu tou nejjednodušší aktivitou. Stačí nazout běžecké boty – a samozřejmě také obléknout slušivý sportovní outfit –, a můžete vyrazit. Rychlost, vzduch, hluboké dýchání a fakt, že společně děláte něco zábavného, to vše znamená jistotu příjemných zážitků.

Přinášíme pár tipů a triků, jak s běháním začít.

  1. Začněte zlehka! Nejprve zkuste lehké tempo po dobu 30 minut s frekvencí 3× až 4× týdně. Dopřejte svému tělu čas zvyknout si na novou aktivitu.
  2. Proběhněte se s kamarádkou. S ní si můžete lépe otestovat, zda se při samostatném běhu moc nepřepínáte. Pokud si dokážete při běhu povídat, váš rytmus je správný.
  3. Nemůžete popadnout dech? Nic si z toho nedělejte, zpomalte a vystřídejte běh rychlou chůzí. Můžete také běh a chůzi průběžně střídat. Hlavně se nevzdávejte!
  4. Věděli jste, že běhání patří mezi nejpřirozenější způsoby, jak se dostat do formy? Stačí i pomalé tempo. Snažte se je však udržet po celou dobu běhu.
  5. Nepodceňujte vybavení – správná běžecká obuv a kvalitní funkční oblečení vám umožní nejen vypadat skvěle, ale rovněž se tak cítit. O to víc vás pak bude běh bavit.

Související články