Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Inspirace ze severu. Co nás zaujalo na fashion weeku v Kodani?

Info ikona
Kodaň

V dánské metropoli se minulý týden odehrál digitální fashion week prezentující kolekce na podzim a zimu a opět přinesl spoustu inspirace, jak kombinovat minimalistickou skandinávskou módu. Kromě přehlídek se také ve spolupráci s e-shopem Zalando udělovala Cena udržitelnosti, kterou získala švédská značka House of Dagmar.

Eliška Vrbová | 10. 02. 2021

Přestože se přehlídky kodaňského fashion weeku odehrávaly výhradně online, fotografům se v ulicích dánské metropole přeci jen podařilo vyfotit několik zajímavých outfitů, které oblékly stylové blogerky a influencerky. Protože v Kodani přeci jen panují o něco příjemnější teploty než u nás, můžeme se těmito outfity inspirovat zejména na jaro. Trenčkoty, oversized košile, kožené kalhoty a všudypřítomné vrstvení je pro skandinávskou módu typické. Ty nejzajímavější outfity si můžete prohlédnout v následující galerii.

Skadinávské značky, které představily své kolekce na kodaňském fashion weeku, charakterizuje především cit pro efektní minimalismus, ale například kolekce značky Ganni je plná barev a extravagantních střihů. Pokud se vám líbí outfity koženého vzhledu, nadchnou vás looky značky Gestuz, značka Domino Tan zase předznamenala návrat pelerín. Někteří návrháři zvolili cestu klasické přehlídky přenášené digitálně, jiní zase nafotili lookbook v prostředí, kde teď tráví nejvíce času většina z nás, tedy doma a v přírodě.

Zajímavou novinkou na kodaňském fashion weeku bylo udělení Ceny udržitelnosti. Ve skandinávském prostředí působí mnoho značek, pro které je dopad produkce oblečení na životní prostředí velmi důležitý, a jednou z nich je i House of Dagmar. Cílem Ceny udržitelnosti je podpořit módní značky v objevování alternativních přístupů k designu a produkci, aby samy přispěly k udržitelnější budoucnosti. Právě ambice značky House of Dagmar oslovily odbornou porotu, a tak kromě finanční odměny značka získává také partnerství s e-shopem Zalando, v jehož rámci vznikne exkluzivní kapsulová kolekce. Kolekci prezentovanou na kodaňském fashion weeku si můžete prohlédnout níže.