Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Líčení na večírek: Návod na hvězdný make-up

Buďte za hvězdu! Pokud se chystáte na ples nebo na party, dolaďte svůj outfit k dokonalosti pomocí krásného líčení. Poradíme vám, co se bude hodit k vašim šatům.

Redakce Marianne | 21. 12. 2013

Oblékněte malé černé

Pokud vyrážíte v módním evergreenu – malých černých – nebo si berete podobně ‚čistý‘ model, můžete zvolit jednoduché líčení očí a výraznější rty. „Malé černé bych doplnil ‚malým černým‘ líčením. Ponechal bych jednoduché čisté víčko s krásnou černou linkou a s umělými řasami a klidně bych vymaloval rty sytější barvou. Obecně je k večerním šatům dobré volit rtěnku tak, aby k nim ladila,“ radí vizážista Filip Novák.

AlexaChungMarieClaire.co.uk_copy

Hitem jsou krémové stíny

In jsou v poslední době krémové stíny nebo stíny v tužce (vyzkoušejte třeba krémové stíny Dior, Twist od Collistaru nebo Chubby Stick od Clinique). „Dlouho vydrží a snadno se aplikují. Navíc i lesklejší varianty krásně drží,“ doplňuje Filip. Tyto stíny doplňte tužkou v černovínové, černobordó nebo černopetrolejové barvě, ale krásně vynikne i čistě černá. Řasy pokryjte dvojitou vrstvou řasenky (zkuste třeba řasenku Infinito od Collistaru, Eyes to Kill od Giorgio Armani nebo Maxi Lash od Guerlainu). „Na tváře použijte jen nenápadnou tvářenku s trochou lesku, budou vypadat čistě a přirozeně,“ říká Filip.

Galmourmagazine.co.uk2_copy

Světle šedá a stříbrná sedne všem typům

Pokud jste odvážnější, můžete vyzkoušet i kouřové líčení s odstíny tmavě a světle šedé a stříbrné – výhodou těchto barev je, že se hodí ke všem typům pleti. Uvnitř víčka začněte světlou a pokračujte tmavšími odstíny. Kolem horního a vnější části dolního víčka použijte černou linku, kterou můžete protáhnout až za vnější koutek oka, a získáte tak perfektní look na party.

Glamourmagazine.co.uk2

Šaty ve výrazných barvách potřebují přirozené líčení

Samy šaty či šperky stojí v centru pozornosti, tak to s líčením nepřežeňte. „Má-li žena hodně šperků, volil bych čisté oko jen s řasenkou, lehce výraznější obočí a hravě nalíčené, trochu výrazněji namalované rty tak, aby ladily ke šperkům. Když obléknete i komplikované šaty, vsadil bych na přirozená ústa i oči bez barevných podtónů a pracoval bych pouze s černou,“ doporučuje Filip. Můžete použít i třpytivé líčení, ale zvolte raději tělové tóny nebo například tóny hnědé a na vnitřní víčko použijte rozjasňovač, aby nepůsobilo příliš tmavě.

MarionCotillardMarieClaire.co.uk

Nezapomeňte na rozjasňovač

Ze stínů skvěle vypadají například bronzové kouřové odstíny, které můžete doplnit černou, jemně rozmazanou linkou kolem horního víčka a černou řasenkou. Tento look vypadá luxusně, a přitom není tak nápadný. Můžete také upřednostnit svou pleť. Nezvýrazňujte oči ani rty, ale rozzařte pokožku pomocí rozjasňujícího make-upu. Ten pak lehce přepudrujte pudrem se třpytkami. Aby vaše tvář zářila celý večer, na lícní kosti použijte zářivou tvářenku (skvělá je krémová tvářenka Pot Rouge od Bobbi Brown, která vytvoří krásný jemný efekt).

Glamourmagazine.co.uk1

Související články