Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Pomerančová kůže: 9 tipů na zmírnění celulitidy

Většina žen (a dokonce i mužů!) má na svých stehnech, hýždích nebo bříšku pomerančovou kůži neboli celulitidu. A většina z nich s ní není ani trochu spokojená. V podstatě není co řešit: není to žádná smrtelná nemoc, nezpůsobuje žádné zdravotní komplikace, a je tedy v podstatě normální. Jenže je vidět a to nám otravuje život. Můžete však podniknout kroky, díky kterým bude méně nápadná.

Redakce Marianne | 13. 06. 2014


Cvičení

Ať chcete nebo ne, cvičení je jedna z nejlepších metod léčby celulitidy. To ale neznamená, že zmizí nadobro, ale tím, že si vytvoříte pevné svaly pod kůží, vaše pokožka bude pevnější a bude navenek také pružněji působit.

Více čerstvých potravin

Konzumujte více vlákniny, která se nachází především v celozrnných produktech, ovoci a zelenině, místo ‚prázdných‘ kalorických potravin. Jednoduché neboli rafinované sacharidy najdete ve sladkostech, nealko nápojích s cukrem a podobně: těm se vyhněte. Budete-li mít ve svém jídelníčku přemíru těchto potravin, začne se vám usazovat tuk v oblastech ohrožených celulitidou.

Zbavte se pár kilogramů

Celulitida postihuje nejen baculky, ale i hubené holky. Nicméně nadváha může celulitidu zvýraznit. Pokud tedy máte nadváhu, pokuste se shodit několik kilogramů. Ideální je hubnout pomalu, aby nedošlo k jojo efektu, který způsobí zhoršení celulitidy. Když zhubnete hodně, může se celulitida objevit v oblastech, kde je vaše kůže volnější.

Přestaňte kouřit

Kouření ovlivňuje prokrvení pokožky, takže je tenčí a je pravděpodobnější, že se bude ‚prohýbat‘ a mačkat. Tím bude celulitida viditelnější na rukách a stehnech.

Masáž

Každý den věnujte pár minut navíc a masírujte si celé tělo, nejlépe ve sprše. Masáž zlepšuje krevní oběh a zbaví vás přebytečných tekutin, které mohou celulitidové dolíčky zvýraznit.

Mažte se!

Krémy s výtažky různých rostlin pomohou, aby vaše pokožka vypadala lépe. Pomáhá například kofein, který ‚natáhne‘ pokožku. Vyzkoušejte třeba více produktů, než zjistíte, který je pro vás ideální.

Retinol

Zpevňující krémy s retinolem jsou skvělým pomocníkem v boji s celulitidou. Samozřejmě že ji nevyléčí, ale zlepší vzhled a strukturu pokožky. Používejte je aspoň šest měsíců a vybírejte produkt s co nejvyšším obsahem retinolu.

Samoopalovací krém

Máte-li světlou pleť, může vám pomoct trocha barvy. Dolíčky od celulutidy budou méně patrné na pokožce, která je tmavší. Vydrhněte si pokožku lufou, pak naneste samoopalovací krém.

Kompresivní punčochy

V horkých dnech to sice není příjemné, ale když se trošku ochladí, směle do nich! Dávno už nevypadají jako ty od babičky – dnes se dají koupit pěkné a sexy s krajkou. Když je budete pravidelně nosit, příznaky celulitidy se zmírní, chce to ale počítat aspoň s jedním rokem.

Dnes s námi můžete navíc soutěžit v naší letní soutěži http://leto.marianne.cz o krém na celulitidu od firmy Clarins.

Související články