Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zabijáci krásy I

Zjistili jsme, co vám přidává roky, i když o sebe dennodenně poctivě pečujete.

Redakce Marianne | 9. 02. 2013

1) Nepoužíváte podlak

Kvůli zažloutlé barvě nehtů vypadají ruce neupraveně a staře. Na vině jsou hlavně pigmenty z červených nebo tmavých laků, které se vsákly do pórovitého povrchu nehtu. Pokud ale budete pěkně poctivě používat podlak, snadno tomu zabráníte. Zkuste např. značky Alessandro, Jessica, OPI, Mavala.

2) Zapomínáte se odlíčit

Jen si představte, co všechno se přes den na tváři usadí. Kromě líčidel a zbytků krému je to maz, toxiny, částečky smogu a prachu… A když půjdete do postele s takovým nánosem, není divu, že se ráno probudíte se zašedlou pokožkou a viditelnými vráskami. Rychlé řešení? Odličovací ubrousky, například Bioderma, L’Oréal Paris aj.

3) Saháte si na obličej

Kdykoli se přes den dotýkáte neumytýma rukama své pleti, třeba když si podepíráte hlavu, přenášíte na pokožku ze svých prstů a dlaní obrovské množství bakterií. Vědci zjistili, že na jedné ruce jich může být až 150 druhů! Kvůli tomu, že ženy mají na rukou kyselejší pH, daří se na našich dlaních bakteriím dokonce ještě lépe než na mužských. Saháte-li si na tvář pravidelně, není divu, že vás i v pozdějším věku trápí nečistá pleť, akné, ekzém či vyrážka. Nejvyšší čas se tohoto nepříjemného zlozvyku zbavit!

4) Neumíte pořádně smýt kondicionér

„I kdybyste použila sebelepší péči, když na vlasech a vlasové pokožce zůstanou zbytky přípravků, bude kůže podrážděná, může svědit a produkovat více mazu, protože se bude před alergenem bránit. Tím i celý účes bude těžký a zplihlý, a vy budete působit staře,“ říká vlasová specialistka Ivana Pokorná (www.formositas.cz). Jak kondicionér správně odstranit? Smyjte ho silným proudem vlažné vody a rukama přitom důkladně omyjte vlasovou pokožku. Zlaté pravidlo? Doba smývání kondicionéru by měla být delší než doba mytí vlasů!

5) Přeháníte to s peelingem

Brusné krémy dokážou s pletí divy. Odstraní odumřelé kožní buňky, vyčistí pleť do hloubky a rozzáří ji. Jenže pokud je používáte častěji než jednou týdně, bude vaše pokožka zbytečně ztenčená, a když bude svítit slunce, snadno na ní vzniknou pigmentové skvrny (ano, ty stařecké), které jdou odstranit jen velmi těžko.

6) Myjete si pleť obyčejným mýdlem

Že klasické toaletní tuhé mýdlo dokáže dokonale umýt pokožku rukou, to je bezesporu pravda. Ale používat ho i na tvář? To je hazard. Vaši pleť zbytečně odmastí a ta je pak ještě náchylnější ke vzniku vrásek. Pokud k čištění tváře skutečně potřebujete pěnivý přípravek, sáhněte raději po speciálních odličovačích. Doporučujeme například čisticí pěnu Hydrabio Mousse od Biodermy za 299 Kč nebo fyziologickou pěnovou vodu od La Roche-Posay za 290 Kč.

Související články