Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Jídlo

Užijte si víno bez rizika

Hlídáme si kalorie, řídíme auto nebo kvůli dětem. To jsou nejčastější důvody, proč si odpíráme víno nebo pivo. Na večírcích je nám pak líto, že pijeme koly bez cukru a hodně naředěné vinné střiky. Anebo zkusíme jiné řešení? Což takhle dát si nealkoholické víno.

Redakce Marianne | 12. 05. 2013

 

Nealkoholické víno se občas zaměňuje za hroznové mošty. Je to ale jen trik obchodníků, jak zaujmout zákazníka. Pravé nealkoholické víno se vyrábí ze skutečného vína, které se takzvaně dealkoholizuje. Alkoholu se víno zbavuje ve speciálních vakuových komorách.

 

Překvapivé účinky

To, že červené víno má pozitivní účinky na zdraví, je ohraná písnička. Zajímavé je kouknout se na vliv červeného dealkoholizovaného vína, jenž byl prokázán již řadou studií. Pozitivem není jen to, že nealko vína nejsou tolik kalorická. Se stoupající spotřebou dealkoholizovaných nápojů bylo zjištěno, že pozitivní zdravotní efekt je vyšší než u vína klasického. Podstatou je působení flavonoidu katechinu, ve víně obsažené složky, která je prospěšná pro činnost srdce. Její životnost je v průměru 3 hodiny u klasického vína, u dealkoholizovaného se projevuje více než 4 hodiny. Polyfenol katechin také pomáhá tělo bránit se karcinogenním a toxickým látkám a působí protizánětlivě. Polyfenoly vína navíc významně posilují kardiovaskulární systém a snižují cholesterol v krvi. Nebo vás to ještě nepřesvědčilo, proč pít víno, i když tomu okolnosti zrovna nenasvědčují?

 

Kdy se hodí nealkoholická vína

Radek Pech, jednatel společnosti a-freewine.cz, která se specializuje na prodej nealkoholických vín, říká, že toto víno se dá použít k jarní očistě. „Ideální volbou jsou dealkoholizovaná vína například pro čas jarní očisty organismu. Mnoho lidí se na několik týdnů zříká požitků zatěžujících tělo včetně alkoholu. Dealkoholizované víno je nejenže pochoutkou, ale blahodárný vliv očisty ještě posílí.“ Mnoho žen často řeší u svého oblíbeného nápoje vedle alkoholu také obsah kalorií. Dealkoholizovaná vína obsahují kalorií minimum, což z nich právě činí zajímavý nápoj při péči o štíhlou linii. Nespornou výhodou je nealko víno také pro řidiče, těhotné nebo kojící matky.

Máte s vínem špatné zkušenosti, protože vám druhý den způsobují úporný ‚bolehlav‘? Zkuste nealko, neboť to tento nepříjemný vedlejší efekt sníží na minimum. Přitom kvalita a vlastnosti nápoje, jako je vůně, chuť i pozitivní vliv na organismus, po zbavení alkoholu zůstávají. U nealkoholického vína se proto nemusíte vzdát ani koštování a požitku z chutě a vůně. To, co na vínu obdivujeme nejvíce, zůstává.

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie