Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Jídlo

Víte, jaký design vestavných trub je právě IN?

Výrobci spotřebičů se předhánějí v tvorbě nevšedních produktů a originálních modelových řad. Pojďme se společně podívat, jaké vestavné trouby momentálně nejvíce frčí.

Promotion | 2. 02. 2017

3 typy vestavných trub, které právě letí

Trendy v oblasti kuchyňského vybavení udávají designéři, interiérová studia i výrobci kuchyňských spotřebičů. Stále vylepšují stávající modely a přicházejí s novými nápady, jak nabídku zpestřit. Vestavné trouby se tak nyní vyrábějí nejen v klasickém nerezu, ale i ve veselejších, nebo naopak temnějších odstínech. A zdá se, že z módy jen tak nevyjdou ani retro modely.

1. Netradiční barvy a matné provedení. Navrací se i klasický nerez

Trendem letošního roku jsou kuchyňské spotřebiče méně obvyklých barev. Především bronzová a matně černá. Netradiční barvy dodají kuchyni šmrnc a opticky rozbijí monotónnost rovných linií. Populární jsou například vestavné trouby v barvě champagne, které se skvěle hodí do světle i tmavě laděné kuchyňské linky. Kromě nových trendy odstínů se navrací i „starý dobrý“ nerez. Vypadá skvěle třeba v kombinaci s černým sklem.
akzm 8480

2. Elegantní bezúdržbové trouby sluší výraznější kuchyňské lince

Velmi žádané jsou spotřebiče s moderním designem, který svým minimalismem dává vyniknout okolnímu nábytku. Milovníky jednoduché elegance potěší třeba vestavné trouby Whirlpool v designu Absolute. Krásně se vyjímají například v kuchyních ze dřeva, nebo v interiéru industriálního stylu.
amw 506

Vestavné nerezové trouby dnes nevynikají jen vzhledem a funkcemi, alei kvalitou povrchové úpravy. Díky ní si zachovávají přirozený lesk bez žloutnutí, náchylnosti k poškrábání nebo vzniku otisků. Ještě dál jde patentovaná technologie iXeliumTM. Díky se na povrchu nepřichytnou žádné zbytky jídel ani mastnota. Spotřebiče tak stále vypadají jako nové, aniž byste se o ně museli zvlášť starat.

3. Obliba retro stylu přežívá další generace

Nestárnoucím evergreen je retro provedení spotřebičů, které spojujemoderní technologie s designem dob minulých. Pyšní se precizním zpracováním a originálními detaily. Nádherně se v kuchyni vyjímají například spotřebiče v designu Rustikal, které se vyrábějí v netradiční antracitové a jasmínové barvě. Retro trouby se stanou dominantou místnosti, které si všimne každá návštěva.
setdesig029 1

Jedinou nevýhodou retro spotřebičů je, že kladou větší nároky na ostatní vybavení místnosti. Aby kuchyň působila kompaktně a harmonicky, musíte retro kousky citlivě sladit s okolním interiérem.

Při výběru vestavné trouby zohledněte tato 3 kritéria

Ať už nakonec zvolíte jakoukoli vestavnou troubu, vezměte v potaz tři hlediska:

1. Celkové provedení

Design a cena jsou většinou 2 základní měřítka, podle kterých spotřebiče vybíráme. Při posuzování vizuální stránky trouby se ale zajímejte i o kvalitu použitých materiálů. Například otisky prstů nebo vnitřní sklo náchylné k ušpinění už potrápily nejednu hospodyňku.

2. Funkce

Moderní vestavné trouby mají mnoho šikovných funkcí, které výrazně usnadní práci. Mnoho modelů je standardně vybaveno samočisticími systémy nebo víceúrovňovým pečením, díky němuž můžete připravovat několik různých jídel zároveň, aniž by se jejich chutě či vůně smísily.

3. Výrobce a prodejce

Projděte si recenze a zjistěte si, jak jsou lidé spokojení nejen s vybraným modelem, ale i se značkou obecně. Až se pro konkrétní spotřebič rozhodnete, najděte si takový obchod, ve kterém mají s prodejem kuchyňské výbavy zkušenosti a pomohou vám i s případnou opravou. Nejjistější přitom je, když si troubu pořídíte přímo od autorizovaného prodejce. Naše doporučení je AP Servis, který splňuje obojí a u největšího českého srovnávače cen jej doporučuje 98 % kupujících.