Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

4 věci, které byste měla vědět, pokud denně používáte make-up

Nedokážete si představit den bez make-upu? Věřte, že nejste jediná. I když make-up není žádným velkým kosmetickým strašákem, existuje několik pravidel, která byste při jeho pravidelném používání měla dodržovat.

Nepodceňte čištění pleti

Kolik času věnujete čištění pleti? A patříte k ženám, které se odličují za každých okolností? A když říkáme za každých okolností, myslíme tím i ve tři ráno po náročném večírku. Pokud si nedokážete představit den bez make-upu, pak je nanejvýš důležité, abyste dbala na správné odličování. Zapomeňte na vlhčené ubrousky, micelární vodu nebo nedejbože spánek s make-upem. Všechny tyto kroky vás dovedou do kosmetických pekel, kde vás čeká jediné – ucpané póry a nezdravá pleť. Naopak vybavte svou kosmetickou poličku odličovacími produkty, na které je spolehnutí. A kolik času věnovat odlíčení? Zaveďte si udržitelnou kosmetickou rutinu, kterou zvládnete provést kdykoliv a kdekoliv. Obecně se doporučuje, abyste péči o svou pleť věnovaly alespoň pět až deset minut, a to dvakrát denně – ráno a večer. Samozřejmě, není na škodu, když si čas od času dopřejete peeling nebo výživnou masku, přesto nezapomeňte, že zdravá pokožka tkví v pravidelném čištění a hydrataci.

Mohlo by se vám líbit

Prohlédněte si velkolepý dům Bena Afflecka, kde oslavil svatbu s Jennifer Lopez

Herecký pár, který se před pár týdny tajně vzal v Las Vegas, dodatečně oslavil radostnou událost s rodinou a přáteli v honosném sídle Benna Afflecka poblíž města Savannah v Georgii. Oslava to byla velkolepá, stejně jako samotný dům, který je obklopený 35 hektary půdy.
marianne.cz

Dvojí čištění jako alfa a omega

Jak už bylo zmíněno výše, nedílnou součástí vaší kosmetické rutiny je odličování, a dvojnásob to platí ve chvíli, kdy dennodenně používáte make-up. Dejte přednost odličovacím produktům, které skutečně odstraní veškeré nečistoty z vaší pleti, a především vyčistí póry. Mnoho odborníků doporučuje tzv. dvojí čištění pleti. A co to znamená? Nejprve použijete čistící produkty na bázi oleje, díky kterým z pleti odstraníte make-up i krém s SPF. Následuje použití produktů na bázi vody, jejichž hlavním cílem je odstranit další nános nečistot. Výsledkem je dokonale vyčištěná pleť, kterou nerozhodí ani další den s make-upem.

Zaostřeno na štětce

Ať už používáte štětec na make-up nebo nedáte dopustit na make-upovou houbičku, v jednom se shodneme všechny. Jedná se o hotový ráj pro bakterie. I když většina z nás tuší, že je důležité štětce i houbičky pravidelně čistit, málokterá to skutečně dělá. Pojďme si proto slíbit, že si konečně najdeme čas a vyčistíme si veškeré pomůcky, které používáme k nanášení make-upu. Věřte, že za tento krok vám pleť poděkuje!

Info ikona
Štětce

Dopřejte si make-up detox

Chápeme, že některé ženy se bez make-upu cítí nekomfortně. Obzvláště to platí ve chvíli, kdy jsou na používání make-upu roky navyklé, nebo bojují s akné. Přesto si naše pleť zaslouží odpočinek a slastný pocit bez make-upu. Využijte například letní dovolené a cíleně „zapomeňte“ make-up doma. I když první dny bez make-upu budou náročné, protože se pleť začne zbavovat toxinů, zhruba po pěti až sedmi dnech pocítíte, že obličej bez make-upu doslova kvete. V případě, že je pro vás život bez make-upu velký oříšek, dejte šanci alespoň lehčím verzím make-upu v podobě tónovacích BB make-upů nebo sypkých minerálních make-upů. I tento krok se oceňuje a už teď můžeme zaručit, že vaší pleti prospěje.

Zdroj: byrdie.com, stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit

Fenomén clean beauty aneb Proč používat kosmetické produkty, které nejsou toxické

Zatímco v supermarketu pečlivě zkoumáme každou etiketu, složení kosmetických produktů přehlížíme. A tak v naší kosmetické taštičce končí produkty, které si nás získaly svou výdrží, líbivým obalem nebo všeobecnou popularitou. Není ale na čase změnit pravidla hry a líčit se produkty, které jsou netoxické a nemůžou našemu tělu jakkoliv ublížit?
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu