Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

S našimi tipy dosáhnete vysněné postavy během pár týdnů!

A bude to jednodušší než si myslíte.

Markéta Vörös | 26. 05. 2020

Já už jdu, jdu, jdu

Pokud vás nebaví úmorné hodiny běhání a dělání dřepů ve fitku, tak je prostě nedělejte. Baví vás? Tím lépe! Já osobně musím mít ke sportu, který provozuji vztah. Jakmile ho dělám s nechutí, je to pro mě ztráta času. Pokud nejste typ, který se ve sportování vyžívá, začněte jednoduše - choďte. Chůze je nejpřirozenější pohyb, který můžete provozovat. Zadejte si nižší cíle a postupně přidávejte, skvěle vám přitom poslouží chytré hodinky, které budou délku a počet kroků zaznamenávat. Já jsem začala pravidelné procházky absolvovat s pejskem. Každý den při venčení ujdu přibližně 5km, o víkendech mnohem více a neuvěřitelně si přitom pročistím hlavu!

Staňte se baletkou

Baletem nejenže zapojíte každý sval přirozeně, ale naučíte se perfektně držet záda a nehrbit se. Dnes existují kurzy, na které se můžete přihlásit a pod vedením lektora cvičit. A to v jakémkoli věku! Nebo si zapněte Youtube. Stačí zadat ballet workout, vybrat video a cvičit. A nebojte se, že balet je pouze stání na špičkách. K těm vede dlouhá a náročná cesta.

kasldjas

 

Přejděte na low-carb

Před několika lety jsem dělala rozhovor s bloggerkou Ellou Mills, autorkou blogu a značky Deliciously Ella. Fascinovalo mě, že dokáže být v tom, co konzumuje opravdu nekompromisní. Díky stravě se zlepšil její zdravotní stav, jež byl důvodem, proč změnila od základů svůj život. Nedávno jsem si na tento rozhovor vzpomněla a začala i já přemýšlet nad jídlem, které konzumuji. Nebudu lhát, chtěla jsem i zhubnout, protože i přes časté cvičení se mi to moc nedařilo. Když jsem sedla ke Googlu, začaly na mě vyskakovat tzv. low carb diety, tedy nízkosacharidová strava. A já zjistila, že se sacharidy se nešetřím stejně, jako s cukrem. Káva s cukrem, müsli k snídani, banán k obědu. Samý cukr. 

Chtěla jsem se stravovat jinak a tak jsem vyzkoušela měsíční keto dietu od KetoMix. Ta je založená na nízkém příjmu sacharidů a velkém omezení tuků, cukrů a obecně všeho nezdravého. Dostala jsem sadu jídel z prášku a budu upřímná, byla jsem dost skeptická. Pochybovala jsem o tom, zda tohle vůbec dám. K mému překvapení byla instantní jídla chutná. Objem zeleniny jsem navýšila na půl kila denně a vypila 2-3 litry vody. Přiznám se, že jsem si do té doby myslela, že zeleniny jím opravdu hodně. Ani omylem. Výsledek? Psychická pohoda, skvělá kvalita pleti, lepší výkon při zátěži a samozřejmě několik kilo dole. Jakmile jsem skončila program, pořídila jsem si Cukfree kuchařku od Janiny Černé a poprvé upekla zdravý a naprosto vynikající cukrfree dort. Principy keto diety si držím stále, nesladím a i když si někdy dám pizzu, nehroutím se z toho. A k mému překvapení jdou kila přirozeně dolů a to opravdu nehladovím. Sladím výhradně čekankovým sirupem a k odpolední kávě (výhradně bez cukru!) si vychutnám pomerančovou sušenku. Mňam!

jskjfklsjf
Proteinové pomerančové sušenky (30 sušenek), KetoMix, 250 Kč; Kniha Cukrfree kuchařka, Janina Černá, 269 Kč, Albatros

 

Nezapomínejte na vhodnou péči

Zpevňující produkty dokáží hodně, ale neumí zázraky na počkání. Počítejte s tím, že k tomu abyste viděla výsledky, je třeba zdravě se stravovat a zařadit do svého života pravidelný pohyb. Já osobně mám vyzkoušený zpevňující krém Body Strategist od italské značky Comfort Zone. Obsahuje 92 % ingrediencí přírodního původu, pokožku viditelně zpevňuje a zlepšuje její elasticitu. Navíc nádherně voní! 

Klasikou je zpevňující krém s koenzymem Q10 od značky Nivea, který si oblíbily ženy po celém světě. Jeho příjemná textura, viditelné výsledky a atraktivní cena by vás neměly nechat chladnou. 

jsakldjksjdkla
Body Strategist D-Age, Comfort Zone, 200ml, 1890 Kč, prodává salon Miracle; ESTHEDERM Body zeštíhlující a zpevňující krém na tělo 200ml, 1350 Kč; Vinosculpt Lift & Firm Body Cream, Caudalie, 250ml, 810 Kč; Výživné zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C, Nivea, 250ml, 170 Kč