Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?

Trendy z minulosti se zkrátka vracejí a to i ty pouze pár let staré. Ne u všech je to žádoucí, ale u vlasů sepnutých do vlnky nahoru ano. Zejména nyní s blížícím se létem. Navíc tento trend má nový nádech.

Tereza Čaladi | 11. 04. 2024

Také máte pocit, že období vyklápěcích telefonů (takzvaných „véček“), cargo kalhot a teplákových souprav bylo nedávno? My také. Ale ve skutečnosti od té doby uplynulo již více jak 20 let. Některé věci z této doby se přitom už vracejí.

Co jsou „pouf hair“?

Slovo „pouf“ označuje, když je něco nadýchané, a proto se v tomto případě používá v kombinaci s vlasy, a sice „pouf hair“. Jedná se o otočení předních vlasů nahoru, jako když si děláte vysoký culík, zbytek vlasů ale necháte volný a tyto trochu nadzvednuté vlasy (čehož docílíte lehkým tupírováním) připevníte pérky. Jejich velká výhoda je v tom, že váš účes oživí, ale nemusíte je nijak zastřihávat ani barvit. Jsou totiž vhodné pro všechny typy vlasů. V roce 2000 je nosila například zpěvačka Beyoncé, Hillary Duff či Reese Whiterspoon. Jejich historie sahá ale daleko dál do minulosti.

Pochází již z 18. století, kdy původce tohoto účesu vynesla francouzská královna Marie Antoinetta na korunovaci svého manžela Ludvíka XVI. Šlo o vysoko vyčesaný účes, do nějž byla zakomponována i kovová struktura a umělé vlasy. Jeho příprava trvala hodiny, na dnešní verzi vám stačí opravdu pár minut a lak na vlasy.

Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz

Proč je účes opět trendy a jak ho nyní nosit?

Zpěvačka Dua Lipa nedávno v mnoha lidech vyvolala nostalgickou náladu, když vynesla tento účes na červený koberec v Paříži. Neměl přitom stejnou podobu, jako tomu bylo okolo roku 2000. Rozdíl byl v tom, že nechala ofinu vytaženou, namísto toho, aby si ji přišpendlila ke zbytku vlasů. Lehce nadzvednuté vlasy měla až za ní, což působilo velmi elegantně. Právě tím odstartovala novou éru „pouf hair“.

Pokud máte také ofinu, můžete vlasy nosit tedy právě takto (což doporučujeme), nebo si můžete ofinu stáhnout dozadu a nadzvednou, chcete-li být chvílemi bez ní. Při jednotné délce vlasů se ale momentálně nosí také přední vlasy stažené dozadu, ale ne nadzvednuté, nýbrž uhlazené, či jen lehce načechrané. Nakonec můžete zvolit i variantu v culíku, kdy opět máte vlasy lehce natupírované jako Dua Lipa, ale jejich zbytek stažený dozadu. V každém případě všechny verze „pouf hair“ jistě oceníte v létě, když vám nebudou vlasy padat na zpocený obličej. Jak konkrétně tyto účesy vypadají, najdete v naší galerii.

Inspirujte se, jak „pouf hair“ v létě 2024 nosit
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barva vlasů pro rok 2024: Sluší každé ženě v každém věku

Barva roku 2024 se stává i nejvíc trendy barvou na vlasy pro letošní rok. Nádherná broskvová „peach fuzz“ přináší novou dimenzi ženskosti a smyslnosti. Tento trend je jemný a přesto výrazný. Jakým všemožným způsobem se s tímto odstínem dá kouzlit a co o něm říká Kristýna Bláhová z Hairdreams by Yes?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy