Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tento střih bude slušet ženám v každém věku: Vyzkoušejte nejžhavější letošní vlasový trend Nirvana

Čeká vás návštěva kadeřníka a vy přemýšlíte o inovaci vašeho účesu? Jenže co když nejste na příliš velkou změnu připravená? Pak je pro vás nejžhavější střih letošního roku to pravé ořechové. S účesem nazývaným Nirvana budete vypadat sexy, rockově a rošťácky. Přitom k žádnému výraznému zkracování vlasů nemusí dojít. Navíc vám bude určitě slušet bez ohledu na věk.

Podle toho, co tvrdí módní bible Vogue, účes Nirvana je nově nazvaný sestřih který právě v tuto chvíli plní snad všechny červené koberce s těmi nejvýznamnějšími celebritami po celém světě. Nirvana má jasně definovanou délku po ramena, přičemž by se měly konečky tupě střižených vlasů dotýkat klíčních kostí. Účes je lehce rozcuchaný, působí uvolněným dojmem a člověk v něm vypadá naprosto stylově.

Mohlo by se vám líbit

Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech: Omladí vás a sluší všem typům obličeje

Po dosažení určitého věku mnoho žen přemýšlí nad tím, jak svůj vzhled nějakým způsobem omladit. Není ale třeba se hned uchylovat k estetickým zákrokům, které jsou v dnešní době velmi populární. Stačí se pouze zaměřit na své vlasy, konkrétně na jejich střih a účes. Přinášíme vám několik moderních a stylových účesů, které omladí ženy v každém věku.
marianne.cz

Proč se nejžhavější vlasový trend nazývá právě Nirvana?

Název Nirvana nemá nic společného s duchovním osvícením, které máme spojené především s Buddhismem. Mezi holohlavými mnichy dosahujícími nirvány a sexy rošťáckým sestřihem bychom hledali spojitost dost těžko. Pokud jste ovšem milovníci zesnulého rockového zpěváka Kurt Cobaina, je vám odpověď zcela jistě známa. Když se totiž podíváte na jakoukoliv fotografii tohoto úžasného umělce, jeho vlasy vypadají s největší pravděpodobností přesně tak, jak jsme účes Nirvana popisovali nahoře. A právě Nirvana je název kapely, ve které byl Kurt Cobain frontmanem, a jejíž písničky milují fanoušci po celém světě. Účes inspirovaný právě touto významnou osobností světové hudební scény, je nejen pěkným uctěním umělcovy památky, ale navíc je skutečně slušivý, je sexy a je cool - přesně jako Kurt.

Kdo podlehl vlasovému trendu Nirvana?

Mezi světové celebrity, které se pyšní zkrácenou hřívou ve stylu Kurt Cobaina, patří aktuálně Sydney Sweeney, hvězda seriálu Euforie. Dalšími, kdo se nechal tímto trendem unést, je Jennifer Aniston, naše milovaná Rachel z Přátel nebo také Emma Stone, čerstvá držitelka Oscara za hlavní ženskou roli ve filmu Chudáčci. Fanynkou Nirvany (určitě účesu, jestli i kapely, to nevíme) je také 71letá francouzská herečka Isabelle Huppert.

Maria Baras, kadeřnice a majitelka salonu Cheska se vyjádřila pro Vogue, že tento účes osobně zbožňuje, a že je právě střední délka velice žádaná. „Tento střih je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí změnu, ale nechtějí si příliš zkrátit vlasy, řekla Baras. Další důvod, proč je Nirvana tak populární, je ten, že je neuvěřitelně všestranný. Hodí se k mnoha tvarům obličeje a snadno se upravuje. Můžete k němu nosit nejrůznější ozdoby do vlasů, ať už jsou to čelenky, ozdobné sponky i mašle. Vypadá skvěle i s ofinou a díky své délce, je možné stáhnout vlasy do culíku a při sportu nebo jiných činnostech vám nepadají neposedné krátké vlásky do obličeje. No a jak už bylo zmíněno, mohou ho nosit ženy všech věkových kategoriích. Bude slušet dvacítkám i sedmdesátiletým dámám.

Tato slova potvrzuje i Kristína Šimůnková, kadeřnice z Hairdreams by Yes. "Je to přesně tak. Tonto střiih opravdu sluší každému tvaru obličeje. Je pohodlný, jednoduchý na údržbu a nosil se už před 25 lety. Teď se vrací zpět do módy."

Nejžhavější vlasový trend - střih s názvem Nirvana
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy