Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Znáte odstín sunbeam? Ideální barva na léto, která rozzáří vaše vlasy i pleť

Slunečné dny jsou opět tady, a tak se pomalu ladíme na přicházející léto. Ačkoliv je teprve duben, ani se nenadějeme a budeme si užívat léto v plném proudu. Kromě trendy outfitů, které po roce opět vytáhneme ze svých skříní, je nejvyšší čas přemýšlet také nad tím, jaká barva na vlasy se k letním měsícům nejvíce hodí. Letos bude dominovat odstín sunbeam, už jste o něm slyšeli?

Aneta Akgül | 29. 04. 2024

Ačkoliv si počasí tak trochu žije svým vlastním životem, dle kalendáře je opravdu jaro a to znamená jediné – léto se blíží rychlostí blesku. A na to se nejlépe naladíme, když z našich skříní opět vytáhneme oblíbené letní šaty, sukně a šortky, oprášíme sandálky a balerínky a vše doladíme trendy topem. Ovšem je zde ještě jeden způsob, jak se na léto dokonale připravit, a tím je nový odstín vlasů. Svůj moment letos zažije odstín jménem sunbeam, což v překladu do češtiny znamená sluneční paprsek. Dokonale symbolizuje prosluněné letní dny, zlaté západy slunce a romantické letní večery. Své o tom ví i známá koloristka Nicola Clarke z Velké Británie, mezi jejíž klientky patřily třeba Kate Moss nebo Cate Blanchett.

 

Mohlo by se vám líbit

Účesy vhodné pro ženy po 30, 40 a 50: Najděte si ten svůj, ve kterém zazáříte

Vlasy jsou pro většinu žen věčné téma. Nezáleží na tom, kolik nám je let, řeší je zkrátka téměř každá z nás. Ať už je to péče o ně, jejich barva nebo střih. Účes by se měl odvíjet od několika faktorů – struktury vlasů, tvaru obličeje a v neposlední řadě také od věku. Přinášíme vám proto výčet několika vlasových střihů, které jsou vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech.
marianne.cz

Sunbeam jako ideální barva vlasů na léto

Nicola Clark se pyšní výčtem hned několika světových celebrit, které jsou nebo bývaly jejími klientkami. Pro své bohaté zkušenosti a léta praxe se není čemu divit, když její služby vyhledávají všechny tyto známé osobnosti. Právě barvu sunbeam, kterou si můžeme představit jako sluneční blond, doporučuje na léto všema deseti. V minulosti se touto barvou pyšnila například Carolyn Bassette-Kennedy nebo Claudia Schiffer.

Stejně jako v módě i ve vlasových trendech funguje cyklická povaha, a tak je jasné, že i tento barevný odstín si našel svou cestu zpět ke své popularitě. K vidění byla tato barva i na nejrůznějších módních přehlídkách pro jaro/léto 2024, kde díky své povaze negovala potřebu velkého množství make-upu na tvářích modelek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Sunbeam rozzáří nejen vaše vlasy, ale i pleť

Jak již název napovídá, vlasy v tomto odstínu vypadají jako sluncem políbené. I proto dokáže tato barva rozzářit nejen vlasy, ale i vaši pleť, které přirozeně dodá zdravý vzhled. „Díky tomuto odstínu získáte vzhled, jako byste strávila několik týdnů u moře na slunci” říká koloristka. „Tato barva kombinuje všechny různé odstíny blond – od medové, přes karamelovou až po vanilkovou, které dohromady tvoří dokonalou harmonii,” dodává.

Pro ty z vás, jejichž přirozenou barvu vlasů můžete charakterizovat jako "myší", mohou být sluneční paprsky blond perfektním způsobem, jak postupně přejít k něčemu světlejšímu a jasnějšímu, aniž by to působilo příliš uměle. Tento styl je však také skvělou volbou pro ty, kteří již mají světlé vlasy a chtějí vypadat přirozeně, nenápadně, svěže a mladistvě. Podle několika odborníků je sunbeam takzvaným dokonalým zlatým odstínem. Jeho efekt spočívá v postupném přechodu odstínů, kdy se do sebe jednotlivé melíry přirozeně mísí a vytváří tak krásný zlatavý dojem.

Sunbeam jako dokonalá barva na vlasy na letošní léto. Inspirujte se hvězdami, které jí také propadly.
Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?