Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ateliér nebo byt? Všechno pěkně na jednom, ikdyž dost malém místě

Info ikona
Mini byt ve Stockholmu

Ačkoli je tento dvoupokojový byteček vskutku malinký, podařilo se jeho majitelce mezi jeho stěny vměstnat doslova celý svůj život a všechno, co v něm miluje. Nechte na sebe působit její kreativní duši!

Terezie Benoni | 11. 01. 2023

Obytnou plochu má sice pouhých 33 metrů čtverečních, přitom vypráví tisíce příběhů. Interiér tohoto stockholmského bytu je využitý do posledního milimetru, především proto, že jeho majitelka potřebovala, aby jí sloužil také jako malířský ateliér. Dispozice jsou na dnešní poměry poněkud netypické. Kuchyň zůstala oddělená, hlavní obytná místnost v sobě spojuje ložnici, obývací pokoj i ateliér. Úložné prostory jsou jak ve vstupní chodbě, tak v samostatné komoře, nedávné rekonstrukce se dočkala také menší koupelna. K bytu patří také sklad v suterénu, tak má majitelka kam uložit sezónní věci.

Galerie: Byt a ateliér v jednom

Vysoké stropy všechno zachránily

Dům byl postavený před sto lety a tak mají pokoje vysoké třímetrové stropy. Díky tomu působí pokoje tolik potřebným vzdušným dojmem. Z chodby se vchází do prostorné a útulné kuchyně s jídelním koutem. Dveře mají pěkný nadsvětlík, který dodává světlo a objem. Kuchyňská linka má skříňky s bílými čely, dřevěnou pracovní desku a bílé obklady. Pod oknem je dostatek místa pro kuchyňský stůl a židle a pohodlně se zde usadí čtyři lidé. Hlavní obytná část by sice šla rozdělit na spací a pracovní, majitelka se ale rozhodla jinak. Ke spaní využívá rozkládací gauč a je stále v centru dění. Nádherné světlo sem přivádí balkón, kam se vejde i pohodlné posezení.

 

Zdroj článku