Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt pro mladou sportovní rodinu plně nahradí rodinný dům

Info ikona
Moderní byt pro mladou rodinu

Dřevo uprostřed betonové konstrukce. To jsou dominantní prvky rozsáhlé rekonstrukce bratislavského bytu od studia TOITO, kterým se podařilo vytvořit prostorný a vzdušný interiér.

Terezie Benoni | 3. 09. 2023

„Masivní, někdy primitivní, často nepřesný, ale trvanlivý detail je nahrazován jemnějším, přesným, dokonalým, složitým často neopravitelným. Funkčnost předbíhá samoúčel. Máme pocit, že architektura jako hledání rámcových odpovědí, zrcadlení doby se posouvá k designu a hledání možností provedení. Tento bratislavský byt chce být stavbou, architekturou, ne dokonalým designem,“ popisují tvůrci projektu základní ideu rozsáhlé rekonstrukce. Jejími tvůrci jsou TOITO architekti - bratislavský ateliér, který v roce 2010 založili architekti Tomáš Szőke, Ivan Príkopský a Katarína Príkopská.

Galerie: Moderní byt pro mladou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Pro aktivní rodinu

Byt slouží aktivní rodině se třemi, brzy čtyřmi členy. Sport je zde všudypřítomný, proto architekti kladli důraz na vzdušný prostor, ve kterém je patrný pohyb odrážející se ve velkých zrcadlech. Jinak střídmý interiér klade důraz na zabudované masivní nábytkové kusy. Díky tomu nebude ani po nastěhování interiér ničím narušený. Lehce industriální vzhled narušuje všudypřítomné dřevo, které samo o sobě chladný prostor, kterému kraluje bílá, dokonale zabydlelo. „Výhled na bratislavské Staré město a jižní slunce je znásobený protilehlým zrcadlem. Interiér je dokonalým základem pro vytvoření pravého domova,“ uzavírají architekti. 
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku