Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Dá se pohodlně žít na 20 m²? My víme, že ano!

Info ikona
Dá se pohodlně žít na 20 m²? My víme, že ano!

Počet metrů čtverečních není tím zásadním kritériem pro to, abychom se někde cítili doma. Zveme vás na návštěvu stockholmského bytečku, kde nic nechybí, ani nepřebývá.

Terezie Benoni | 3. 07. 2023

V šestipatrovém domě postaveném v 50. letech v západní části švédského hlavního města, byly postavené mini byty, které měli za úkol zvednout ubytovací kapacitu města. I přes malý prostor jim nechybí osobité kouzlo. Byty jsou postavené tak, že se v případě nutnosti dá propojit dvě i více jednotek. Všem bytům dominují veliká okna, takže jsou po celý den zalité sluncem. V tomto bytě se podařilo vyřešit nedostatek prostoru vestavěným patrem na spaní. Byt zařízený v jednoduchém skandinávském stylu poskytuje dostatek pohodlí.

Galerie: Pohodlný život na 20 m²

Vešel se jídelní stůl i pohovka

Jestli si myslíte, že se v tak malém bytě musíte rozloučit s některými důležitými atributy klasických bytů, není to tak. Z praktické chodby můžete vstoupit do koupelny, kde je dostatek místa i pro pohodlnou vanu, nebo do komory, která ukrývá veškeré nezbytnosti na úklid i sezónní oblečení. Prosklennými dveřmi vejdete do hlavní místnosti. Nacházíte se v kuchyni, jídelně, obývacím pokoji ale i ložnici v jednom. Jednotlivé funkční zóny jsou velmi příjemně řešené, tak i před nedostatek metrů čtverčních působí byt vzdušným dojmem. Masivní dubová podlaha ladí s bílými stěnami. Jednoduchá kuchyňská linka je opatřena koženými úchyty, retro lednice značky Smeg je nejen funkční, ale stala se výrazným designovým prvkem. Patro na spaní bylo zbudované zcela na míru. Díky tomu, že je v bílé barvě a vede na něj subtilní žebřík, působí zcela nenápadně. Najdeme v něm zabudovanou matraci s roštem na míru, praktickou odkládací polici a nechybí ani nastavitelná čtecí lampička. Díky vyvýšené posteli se pod spacím patrem našlo místo pro útulnou pohovku s odkládacím stolkem, odkud se můžete z velikého okna těšit výhledem do okolní zeleně.

Mohlo by se vám líbit
Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku