Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý nájemní byt v centru Prahy se proměnil k nepoznání

Info ikona
Mezonet v Korunní

Zveme vás na návštěvu jednoho skandinávsky laděného mezonetu, kde se ve velkém stylu vyspí až šest hostů.

Terezie Benoni | 16. 07. 2022

Designérky Andrea Kroupová a Martina Šandová dostaly před časem nelehký úkol. Proměnit takřka holobyt s nekvalitní podlahou a nevhodným osvětlením v příjemné bydlení pro mimopražské hosty. „Byt jsme přebíraly po původních nájemnících, kteří si odvezli skoro všechen nábytek a v poloprázdném bytě tak o to více vyzněly jeho vady," popisuje Andrea. Potřeba bylo kompletně vymalovat a vyměnit starou laminátovou podlahu za krytinu z vinylu v dekoru dřeva. Tento materiál je vhodný pro podlahové vytápění a vyniká odolností, což se při pronájmu hodí.

Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Mezonet v Korunní

Cenově dostupný nábytek i dekorace

Pak přišlo na řadu zútulňování pomocí správně vybraného osvětlení - lampiček, kabelů a žárovek. Příjemné vzezření i praktičnost dodala bytu rozkládací cenově dostupná pohovka a také několikametrová větev ozářená světýlky, ke které se pojí vtipná historka. „V půlce prosince jsme ji vezly se staženou střechou mého stařičkého kabrioletu přes celou Prahu. Větev nám pořád v zatáčkách padala a klouzala a bylo potřeba ji celou cestu přidržovat. Lidé si nás na ulici fotili a musely jsme vypadat jako cirkus," vzpomíná s úsměvem Andrea. Vrcholem krkolomného převozu bylo zjištění, že budoucí dekorace jen tak neprojde vstupními dveřmi. „Asi dvacet minut jsme s ní zápolily jako s ježkem v kleci, ale atmosféra, kterou spolu se světýlky vytváří, stojí za to," uzavírá designérka.

Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Mezonet Korunní

Střídmě elegantní kuchyně

A co všechno na hosty vinohradského mezonetu čeká? Moderně zařízená koupelna, která byla v bytě původní a designérky ji jen došperkovaly přírodně laděnými doplňky v jemných tónech. Střídmě elegantní a technicky vybavená je kuchyň, nad níž se klene patro s dvojlůžkem. Další dvě postele jsou v místnosti za ním, zbylí dva hosté z možných šesti se pak vyspí na rozkládací pohovce. Bonusem k devadesátimetrové nástavbě neoklasicistního domu je terasa o rozloze 15 metrů čtverečních, kterou designérky vybavily křesílky Acapulco a venkovními koberci z umělých vláken, které odolají i větru a dešti.

Info ikona
Mezonet v Korunní
Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Mezonet v Korunní
Info ikona
Mezonet v Korunní
Info ikona
Mezonet v Korunní
Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Andrea Kroupová a Martina Šandová