Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Minimalistické severské Vánoce dávají vyniknout přírodním materiálům

Vánoce v severském stylu.

Bílá, černá, šedá a dřevo. I tak mohou vypadat Vánoce. Pojďte s námi zjistit, jak se dá snadno vykouzlit útulný domov v minimalistickém stylu.

Terezie Benoni | 3. 12. 2019

Ať už je jejich motivací enviromentální životní styl, nebo touha po vzdušném interiéru, čím dal víc lidí se snaží omezit počet věcí, kterými se obklopují. „Raději si koupím jednu kvalitní věc, kterou pečlivě a dlouho vybírám, než deset nekvalitních, které mi pak překážejí. Minimalismus je kouzelný v tom, že tyto jednotlivosti úžasně vyniknou,” pochvaluje si Anjes. 

Domov Anjes najdeme ve městě Sneek v severní části Nizozemska. „Bydlíme zde s manželem Hansem už 15 let. Jedná se o typický dvojdomek z roku 1935. Máme dceru a syna, ale ti už vylétli z hnízda a studují univerzitu v jiné části země.” Kromě dvounohých obyvatel zde žijí také ti čtyřnozí. Dvě kočky s oblibou okusují přírodní dekorace, kterými Anjes zdobí jinak velmi jednoduše zařízený dům. „Miluji Skandinávský styl bydlení, protože je velmi jednoduchý a čistý. Mnohem víc si pak všímám struktury materiálů, zajímavých linií  a drobných nuancí u jednotlivých přemětů.” 

Galerie: Vánoce v severském stylu

Většina nábytku i dekorací je v bílé, černé nebo šedé barvě. Ačkoli by mohl interiér působit smutným a neútulným dojmem, díky kombinaci s přírodními materiály, je tomu zcela naopak.  Za toto útulno může předevím vhodné použití lněných doplňků, dřeva, proutí vlny a kožešiny. „Nakupuji hodně věcí z druhé ruky, ale také mám ráda obchody jako Ikea, Granit, Kwantum.  Baví mě různé věci vyrábět, nebo recyklovat a opravovat staré. Tento dům je pro nás perfektní, protože je téměř v centru města a přitom v přírodě,” pochvaluje si Anjes. 

Více o bydlení Anjes se dozvíte na jejím instagramu.