Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zrekonstruované podkroví ve skandinávském stylu

Info ikona
Podkrovní byt byl moderně zrekonstruovaný

Bydlení přímo pod střechou vysoko nad ruchem města může s přehledem konkurovat životu v rodinném domě. Má totiž terasu orientovanou na západ, dvě koupelny a dokonce vlastní saunu. Jak se dá maximálně využít prostor pod šikminami a mezi trámy?

Terezie Benoni | 6. 10. 2023

Oáza uprostřed města. Takovou atmosféru ucítíte vysoko nad střechami Stockholmu, jehož ruch můžete pozorovat ze dvou stran. Odhalené trámy, funkční kachlová kamna, prostorná šatna, veliká terasa a dokonce vlastní sauna. Na více jak sto metrech čtverečních zjistíte, že i městský byt dokáže poskytnout srovnatelný komfort jako rodinný dům. Při rekonstrukci tohoto podkroví byly použité kvalitní materiály a řada původních prvků byla repasovaná. Dominantní je hlavní obytná místnost, kde je v samotném srdci bytu moderní kuchyně, na ni navazuje obývací pokoj a jídelna. Celý prostor je koncipovaný tak, že rodina může trávit čas spolu, aniž by se její členové vzájemně rušili, současně je tu tolik místa, že není problém přivítat i početnější návštěvu

Mohlo by se vám líbit
Galerie: Podkrovní byt byl moderně zrekonstruovaný

Byt zařízený ve stylu skandinávského hygge v moderním pojetí

Při příchodu vás uvítá hala s vestavěným nábytkem ve žluté barvě. Je tak opticky oddělná od zbytku prostoru, který se před vámi otevře. Veliké podkroví s přiznanými trámy ukrývá spoustu zajímavých zákoutí, kde můžete trávit čas. V jídelní části se pohodlně usadí až deset hostů. Odtud můžete vejít na západní terasu s grillem a posezením. Nejútulnější částí bytu je prostorný obývací pokoj se sedačkami a stále funkčními kachlovými kamny. Moderně zrekonstruovaná kuchyně v tmavě zelené barvě má spotřebiče zčasti zabudované, mycí i varná část je v masivním ostrůvku v samotném centru podkroví. Na druhé straně kuchyňského ostrůvku je malý jídelní stůl, kde můžete snídat s výhledem na jižní stranu města. Z kuchyně vedou dveře do dvou ložnic se soukromými šatnami. Obě ložnice jsou zařízené jednoduše v moderním skandinávském stylu, tak aby se tu dobře odpočívalo. Rekonstrukce se dočkaly také obě koupelny, které jsou zařízené minimalisticky s moderními mosaznými bateriemi.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku