Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zrekonstruované podkroví ve skandinávském stylu

Bydlení přímo pod střechou vysoko nad ruchem města může s přehledem konkurovat životu v rodinném domě. Má totiž terasu orientovanou na západ, dvě koupelny a dokonce vlastní saunu. Jak se dá maximálně využít prostor pod šikminami a mezi trámy?

Terezie Benoni | 6. 10. 2023

Oáza uprostřed města. Takovou atmosféru ucítíte vysoko nad střechami Stockholmu, jehož ruch můžete pozorovat ze dvou stran. Odhalené trámy, funkční kachlová kamna, prostorná šatna, veliká terasa a dokonce vlastní sauna. Na více jak sto metrech čtverečních zjistíte, že i městský byt dokáže poskytnout srovnatelný komfort jako rodinný dům. Při rekonstrukci tohoto podkroví byly použité kvalitní materiály a řada původních prvků byla repasovaná. Dominantní je hlavní obytná místnost, kde je v samotném srdci bytu moderní kuchyně, na ni navazuje obývací pokoj a jídelna. Celý prostor je koncipovaný tak, že rodina může trávit čas spolu, aniž by se její členové vzájemně rušili, současně je tu tolik místa, že není problém přivítat i početnější návštěvu

Mohlo by se vám líbit

Místo nákladné chaty si postavila vlastní maringotku a inspiraci hledala ve slunné Francii

Dům na kolečkách může sloužit jako moderní chata, dům pro návštěvy nebo jako dočasné zázemí, které poskytuje veškerý komfort. Zároveň je důkazem, že i bydlení v maringotce může být stylové a moderní.
mariannebydleni.cz
Galerie: Podkrovní byt byl moderně zrekonstruovaný

Byt zařízený ve stylu skandinávského hygge v moderním pojetí

Při příchodu vás uvítá hala s vestavěným nábytkem ve žluté barvě. Je tak opticky oddělná od zbytku prostoru, který se před vámi otevře. Veliké podkroví s přiznanými trámy ukrývá spoustu zajímavých zákoutí, kde můžete trávit čas. V jídelní části se pohodlně usadí až deset hostů. Odtud můžete vejít na západní terasu s grillem a posezením. Nejútulnější částí bytu je prostorný obývací pokoj se sedačkami a stále funkčními kachlovými kamny. Moderně zrekonstruovaná kuchyně v tmavě zelené barvě má spotřebiče zčasti zabudované, mycí i varná část je v masivním ostrůvku v samotném centru podkroví. Na druhé straně kuchyňského ostrůvku je malý jídelní stůl, kde můžete snídat s výhledem na jižní stranu města. Z kuchyně vedou dveře do dvou ložnic se soukromými šatnami. Obě ložnice jsou zařízené jednoduše v moderním skandinávském stylu, tak aby se tu dobře odpočívalo. Rekonstrukce se dočkaly také obě koupelny, které jsou zařízené minimalisticky s moderními mosaznými bateriemi.

Mohlo by se vám líbit

Starému mlýnu vdechli nový život

Domek mlynáře, přestavěná stodola, prosklené chatky ve skandinávském stylu. To všechno vytvořil mladý pár svépomocí za dva a půl roku a přivedl staré opuštěné místo znovu k životu.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční