Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Objevte půvab tohoto bytu v přírodních tónech: Malý ale útulný interiér plný světla

Info ikona
Elegantní světlý byt

Krásný světlý elegantní byt najdeme v centru švédského Göteborgu v jedné z budov postavených na konci 19. století. Nečekejte ale secesní interiér. Nově zrekonstruovaný byt je moderní ve všech ohledech.

Terezie Benoni | 1. 04. 2024

Moderní skandinávský styl se pyšní vytříbeným vkusem, kvalitními materiály a zcela nadčasovou elegancí. V jedné z nejstarších čtvrtí nazvané Vasastaden v Göteborgu navštívíme budovu postavenou už v roce 1892. V interiéru tohoto bytového najdeme pár detailů, které její historii připomínají. Jsou to podlahové lišty, balkony a vysoké stropy. Nechybí funkční kachlová kamna a původní dřevěné podlahy. Jinak je interiér zcela moderní. Balkon je situovaný na jihozápad a vede do klidného vnitrobloku. Dlažba v kuchyni a chodbě měla nehezkou hnědou barvu, ale stačilo jí dodat bílou patinu a se zbytkem vybavení skvěle ladí. V kuchyni se na chvilku zastavme. Jedná se o světlý maximálně funkční prostor, který několik dobře zvolených detailů povyšuje na zcela jinou úroveň. Jednoduché bílé skříňky s pracovní deskou z tmavě mořeného dubu ladí s odhalenou cihlovou zdí nad pracovní plochou. Po oknem se našlo místo i pro menší jídelní stůl.

Galerie: Elegantní světlý byt
Mohlo by se vám líbit

Milovnice skandinávského stylu přestavěla byt z 80. let

Zveme vás do severního Rakouska, kde najdeme byt, který dokonale splňuje skandinávské hygge. Představu o životě v pohodlí a harmonii, za použití přírodních materiálů.
marianne.cz

Malý ale útulný

Hlavní obytnou místností je obývací pokoj, ze kterého můžete vejít na slunný balkon, na kterém nechybí posezení. Místnost je vymalovaná ve světle šedém odstínu, zdobí ji kachlová kamna, štuky i stropní růžice. Je zde pohodlná pohovka, čtecí koutek, i další stůl, kde mohou majitelé posedět. Za obývacím pokojem je pak velká a vzdušná ložnice. Díky stejné dřevěné podlaze a jen o tón tmavším odstínu výmalby stěn, působí byt kompaktním dojmem. V ložnici je dostatek místa jak pro manželskou postel, tak pro pracovní kout. V rohu místnosti je původní kumbál. K bytu náleží také praktická komora, kam je možné odložit sezónní věci.

Mohlo by se vám líbit

Rekreační dům herce Jiřího Bartošky stojí za vidění

Je to víc než pět let, co v Andělské Hoře nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, vyrostl originální dům, který byl nominovaný na prestižní Českou cenu za architekturu. Jeho majitelem není nikdo jiný než herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška.
mariannebydleni.cz

Zdroj: Alvhem, www.alvhem.com

Zdroj článku