Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

Pražskému bytu s arkýřem vládne dub

Info ikona
Stoletý byt prošel důkladnou rekonstrukcí

Byt v domě, který byl postavený už před sto lety, potřeboval důkladnou rekonstrukci. Podařilo se mu vrátit původní krásu, eleganci, ale i špetku současné atmosféry.

Promotion
Terezie Benoni | 10. 12. 2020

„Zhostili jsme se kompletní rekonstrukce bytu v činžovním domě z 20. let. Vsadili jsme na dubové parkety, které propojují bezprahové obytné místnosti a otevírají tak prostor bytu. Výrazným prvkem je velká dubová šatna s oblým rohem, který prostě musíte pohladit, když jdete kolem,“ popisují autoři projektu ze Studia Cosmo

Původní okna a dubové podlahy

„Do arkýře v hlavní obytné části jsem se zamilovali hned při první návštěvě. Nechali jsme repasovat okna do původní podoby a udělali z něho relaxační koutek s výhledem na Pražský hrad,“ popisují autoři projektu.  Elegantní interiér je zařízený minimalisticky v tlumených tónech tak, aby vynikly původní architektonické prvky, repasované dveře a okna, a především nádherné dubové podlahy. Nábytek je ve jednoduchém nenápadném dekoru. Kuchyňská linka podobně jako velká obýváková stěna téměř splývá se stěnami. Vyniknou tak výraznější nábytkové solitéry a pečlivě vybraná svítidla. 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion