Recyklovaný nábytek, vytříbený design a přirozeně stárnoucí interiér

Terezie Benoni | 09/12/2021
Recyklovaný nábytek, vytříbený design a přirozeně stárnoucí interiér
Foto: Bolaget

Přidejte si Marianne do oblíbených na Google zprávách

Může být padající omítka na stropu designovým prvkem? Když je obklopena správným nábytkem a dekoracemi, je to možné. Pojďte s námi nahlédnout do kouzelného bytu v domě, který byl postavený už před sto lety.

Malmö je třetí největší švédské město po Stockholmu a Göteborgu ležící v jeho nejjižnější provincii Skåne na jižním pobřeží Švédska. Ještě v sedmdesátých letech 19. století bylo v oblasti Rörsjöstaden mělké jezero, které bylo následně vypuštěno a vysušeno, aby se mohlo Malmö rozšířit. Nově vzniklá čtvrť připomíná svými promenádami se spoustou zeleně Paříž. Rörsjöstaden se vyznačuje pestrou architekturou s prvky národního romantismu, secese, ale i severského klasicismu. Dnes navštívíme dům postavený ve 20. let 20. století. Čtyřpokojový byt má obytnou plochu přes sto dvacet metrů čtverečních. Vysoké stropy, dvoukřídlé dveře, veliká okna a repasované dřevěné prvky odkazují k historii domu.

Vila, ve které její obyvatelé proplouvají jako ryby ve vodě
Vila poblíž Nového Jičína vás dostane: světlo proudí střechou a obyvatelé tu žijí jako ryby ve vodě

Spousta světla a zemité tóny

Jednotlivé místnosti oddělují dvoukřídlé dveře a bytem tak můžete volně procházet. Interiéru dominují zemité barvy a světlé tóny. Prostorná kuchyň má skříňky z tmavě hnědého dřeva doplněné o mramorovou desku z bílého mramoru. V kuchyni je pouze menší kávový stolek. Jídelna je zařízená moderně a design nábytku kontrastuje s historickými prvky. Veliký jídelní stůl z překližky má po obou stranách lavice, takže se zde pohodlně nají i početnější návštěva. Nábytku zde najdete poskrovnu, díky tomu vyzní pečlivě vybrané plakáty i pár designových kousků. Za jídelnou je obývací pokoj, kterému kralují pohodlné pohovky a křesílka, která přímo nabádají k lenošení. Za tímto pokojem je pak ložnice, ze která se dá vejít na útulný balkón.

 

Zdroj: bo-laget.se

Umělecká značka Prasklo přináší udržitelný design z recyklovaného skla a hrubého betonu
Umělecká značka Prasklo přináší udržitelný design z recyklovaného skla a hrubého betonu

Marianne Talk s herečkou Evou Podzimkovou

bydlení skandinávský design skandinávský styl

Nejčtenější články

Pudrově modrá dobývá interiéry. V koupelně funguje lépe než bílá

Přesun kuchyně změnil celý byt. Výsledkem je světlý a funkční domov pro čtyřčlennou rodinu

Dům bez dozoru láká víc, než si myslíte. Jak zabezpečit bydlení před odjezdem na dovolenou

Doporučujeme

Načíst další

Mohlo by se vám líbit

Marianne Venkov a Styl