Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Umělecká značka Prasklo přináší udržitelný design z recyklovaného skla a hrubého betonu

Info ikona
Umělecká značka Prasklo přináší udržitelný design z recyklovaného skla a hrubého betonu

Odvážné objekty, převážně vázy, vynikají estetickým kontrastem ušlechtilého skla a drsného betonu, a současně velmi originálním zpracováním. Tyto jedinečné kousky nesmí chybět v žádném interiéru, který chce být osobitý.

Terezie Benoni | 8. 11. 2021

Umělkyně Petra Švejdarová, která za značkou Prasklo stojí, svým pojetím vzdává poctu architektuře – fascinace brutalismem především u velkých objektů či minimalismem u menších váz. Základním prvkem je recyklované sklo – staré lustry a vázy z antiků, staré láhve, odpadový křišťál ze skláren, upcyklace odpadových materiálů. Výrazný prvek drsného betonu navozující estetiku kamene – primitivního leč svrchovaného stavebního materiálu je rafinovaně kombinovaný s jemností skla či křišťálu, rovněž pocházejícího z kamene.

 

Galerie: Jedinečné kousky Prasklo
Mohlo by se vám líbit

Úspěchy v Čechách i zahraničí

Vázy a podobné objekty určené jako design-artové doplňky do vybraných interiérů či exteriérů se hodí do stylových bytů, hal, ale i do šlechtěné zahrady či na terasu. Lze je umístit na stůl, na nábytek, na samostatný podstavec. Velké Prasklo solitéry mohou stát i samostatně přímo na zemi. Pozitivní hodnocení ze strany odborné veřejnosti a kurátorů především pro originální autorské zpracování. Oceněno mimo jiné i kurátory mezinárodní výstavy Trends 2020 v německém Frankfurtu v oblasti udržitelného designu – tři Prasklo vázy byly vybrány do úzké kolekce designu, který je určující pro daný rok. Prasklo je zastoupeno v galeriích v Praze, GASK Kutná Hora, Código Design v Portu, Living Motiv v Tokyu, či Habitus v Berlíně.

Mohlo by se vám líbit