Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Vintage byt s nádechem francouzského venkova

Info ikona
Vintage byt s nádechem francouzského venkova

Dvoupokojový byt ve Stockholmu je doslova až po strop plný umění a nápaditého designu. Směs cenných kousků a nalezenců z bazarů a bleších trhů vytváří kreativní místo, kde máte stále nad čím přemýšlet.

Terezie Benoni | 28. 01. 2023

Směs francouzského a skandinávského stylu bydlení se může na první pohled zdát trochu zběsilá. Když ale zabrousíte do historie obou stylů, najdete nejeden podobný znak a harmonie je na světě. Oba styly kladou maximální důraz na kvalitu, přírodní materiály a věci s příběhem. Nebojí se oprášit starou židli a doplnit ji o moderní lampičku. Byt, který dnes navštívíme, se dá jen těžko zařadit. Je totiž plný vintage pokladů z bazarů a bleších trhů, které pocházejí z různých dekád. Majitelé tohoto dvoupokojového bytu se nesnažili rozdílné roky výroby nijak maskovat a nechávají předměty promlouvat jejich rodným jazykem. Secesní kamna z přelomu minulého století tak sousedí s lampou z let šedesátých, komodou vyrobenou v osmdesátých letech a mapou namalovanou už v 18. století.
 

Galerie: Vintage byt ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Výrazné barvy i moderní prvky

Byt byl před pár lety kompletně zrekonstruovaný, přesto si zanechal svou fascinující atmosféru. Tu podtrhuje dřevěná podlaha, výrazná výmalba a štukované vysoké stropy. Moderní kuchyně byla vybraná v lehce rustikálním stylu s modrými skříňkami, které doplňují zlaté úchyty. Dvoukřídlé dveře, které dřív oddělovaly kuchyň od obývacího pokoje, byly odstraněny a v místě průchodu dnes stojí veliký jídelní stůl. Za ním je možné vejít na balkón. Samotný obývací pokoj má stěny vymalované v lehce šedém nádechu. Kožený nábytek ladí se zajímavými obrazy na stěnách a spolu s pokojovkami navozují atmosféru minulých dekád. Modrá barva se opakuje v ložnici, kde byla nejen stěna, ale také veliké šatní skříně namalovány právě v tomto tmavém odstínu. Se stěnami ladí ikonická kostka postele značky Hästens, kterou doplňují skandinávské kožešiny a další nalezenci z nedalekých bleších trhů.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku