Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Poklady z blešáků s francouzským šarmem

Info ikona
Byt v regionu Bas-Rhin ve francouzském Alsasku

Johanna Buttighoffer nas pozvala na návštěvu do svého domova plného pokladů z bleších trhů. Její domácnost je důkazem toho, že útulný interiér nemusí znamenat vysoké investice.

Terezie Benoni | 12. 10. 2020

Dvaatřicetiletá Johanna Buttighoffer pracuje už 11 let v nemocničním prostředí, přesto je jejím největším koníčkem interiérový design. „Už od narození dcery, které bylo letos deset let, jsem nadšená jak do focení, tak do zařizování interiéru. Mám to po své mamince, která vždycky řešila, jak zařídit domácnost tak, aby vše ladilo a bylo harmonické,” popisuje Johanna. „Už když jsem byla, hodně mi záleželo na tom, jak můj dětský pokojíček vypadá. Často jsem přestavovala nábytek a vybírala obrazy na zdi.“ Nyní se svým partnerem Maximem a dcerou Ninou, dvěma kočkami a zlatými rybkami obývá sedmdesátimetrový byt v regionu Bas-Rhin ve francouzském Alsasku. Jejich vesnička se nachází asi patnáct kilometrů od německých hranic. 

Galerie: Byt v regionu Bas-Rhin ve francouzském Alsasku
Mohlo by se vám líbit

Rustikální francouzský interiér, který nepřeje minimalismu

„Před nastěhováním jsme nemuseli naštěstí v bytě nic opravovat, byl kompletně zrenovovaný, tak jsme se pouze nastěhovali,“ vzpomíná Johanna. „Nábytek kupuji převážně online na bleších trzích, v bazarech, hledám inzeráty. Neustále šmejdím na internetu i po místních bazarech. Stále hledám ty pravé poklady, které jsou někde zapomenuté,“ směje se Johanna, která je nejvíc hrdá na svůj kuchyňský ostrůvek vyrobený ze starého řeznického pultu. Stejně tak miluje dřevěný regál v jídelně, který má kouzelnou patinu, která je typická pro nábytek ve stylu francouzského venkova. Johanna se těší, až si jednou postaví vlastní dům a plně rozvine svou kreativitu. 
 

Mohlo by se vám líbit

www.instagram.com/jo_family.deco