Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Dětská oslava bez nervů: zjednodušte přípravu, vychytejte zábavu!

Den dětí je za dveřmi a nemusíte se bát, že na něj zapomenete – vaše ratolesti vám ho určitě rády připomenou. Udělejte jim radost, odměňte je za to, že se dobře učí (nebo aspoň učí) a připravte jim oslavu! Máme pro vás tipy na rychlé a hezké občerstvení i pár fíglů, jak nutné přípravy omezit na minimum, abyste si to užili i vy.

Anna Černotová | 23. 05. 2019

Jídlo – nevařte, nakupte

Dětská oslava nemusí být žádná přehlídka zdravé výživy, od toho jsou všední dny. Děti vaše kulinářské snahy stejně moc neocení a mnohem radši si dají klasiku – pizzu, popcorn nebo zapečené toasty. Pokud musíte nutně udělat dojem, upečte jim mufiny a nezapomeňte na barevnou posypku. A nakupte a nakrájejte spoustu ovoce, pokud bude ve formě jednohubek nebo ovocných špízů na špejli, jen se po něm zapráší.   

Vybavte se

Představte si všechny situace a drobné nehody, které pravděpodobně nastanou, a připravte se na ně. Nakupte papírové utěrky, hodně ubrousků, i ty vlhčené, a jídlo připravte tak, abyste nemuseli pořád jen pobíhat a něco doplňovat. Na pití je například ideální velká nádoba s kohoutkem, kterou naplníte do půlky ledem, aby vydržela celé odpoledne, a zalijete vodou nebo moštem. Jídlo můžete vyložit na stoly a to, co se nevejde, dát do přenosného boxu někam poblíž. Děti si pak všechno doplní samy, vy jim můžete jen z lehátka ukazovat, kde co je. 

Galerie: 14 nápadů na super dětskou party, kterou si užijí i rodiče

Připravte zábavu 

Kdo je připraven, není zaskočen. Abyste dětem nemuseli dělat animátory, připravte pár zábavných věcí. Jestli máte bazén, vyhráli jste, ale jde to i bez něj. Můžete koupit vodní skluzavku, kterou stačí jen rozložit na trávníku a napojit na hadici, pár venkovních her (kroket, petangue nebo vikingskou hru mölkky) a malé děti i puberťáci budou nadšení fotokoutkem. Stačí vytvořit pozadí, třeba z barevného závěsu a dát dohromady pár vtipných rekvizit, různých kloboučků, masek, brýlí a kartonových bublin s nápisy (ty si mohou vystříhat a popsat děti samy, vy hlášky z jejich světa stejně moc dobře neznáte). Sady s rekvizitami do fotokoutku jsou k dostání i v party obchodech. 

Buďte v pohodě 

To je to hlavní. Většina lidí snese maximálně pár rozdivočelých dětí pohromadě a dětská oslava je nutné zlo. Nedělejte si to ještě těžší! Neřešte polité ubrusy, umazané oblečení a už vůbec se nesnažte dětem moderovat zábavu. Jestli jde o malé děti, které se bez vaší pomoci ještě neobejdou, pozvěte jich raději méně, ať se celý den nehoníte, a ty větší kousky už ponechte zcela jejich osudu. Pokud si kamarádka vašeho dítěte nalakovala nehty načerveno i s nohama a bílé tričko si ušpinila borůvkami, nevyšilujte, jsou to jen předvídatelné ztráty. Její rodiče vám i tak budou vděční za volné odpoledne, a pokud ne, příště alespoň u vás bude o dítě méně! 

Související články

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Dům
Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou