Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

DIY: V pražské kavárně září lustry ze zkumavek. Víme, jak je vyrobit!

Cà phê/Juliana Vlčková

Co vznikne zkombinováním zkumavek, trochy kovu a čerstvých květin? Lustr vonící loukou. Zkuste si ho sami vyrobit, je to jednoduché a zábavné!

Redakce | 5. 09. 2019

Když svou práci milujete, myslíte na ni doslova všude. Třeba v holešovické kavárně Cà phê, kam si jdete popovídat s kamarádkou. Při probírání novinek vám v hlavě šrotuje, jak vyrobit ten zajímavý lustr ze zkumavek, který tu visí ze stropu. O návod jsme proto poprosili interiérové designérky Andreu Kroupovou a Martinu Šandovou, které zdejší prostor navrhly: "Kulatý rám je z kovu, ale může být i ze dřeva, do něhož vykroužíte otvory ve stejném průměru jako zkumavky. Pak je stačí jen zasunout a ozdobit sezonním kvítím," popisuje Andrea.

Cà phê/JULIANA VLČKOVÁ

K samotné výrobě potřebujete provázek, tužku, přímočarou pilu a šikovnost říznutou trpělivostí. Pokud vám něco z toho chybí, o pomoc požádejte v hobby marketu, kde bývá oddělení s nabídkou řemeslných úprav zakoupeného materiálu. Samotné zkumavky seženete přes internet nebo se poptejte v nemocnici či výzkumném ústavu (máte-li ho po ruce), zda nevyřazují laboratorní sklo.