Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domek na vodě obstojí i v těch nejdrsnějších podmínkách

Info ikona
Domek na vodě

Tento modulární domek navrhli BIO-architekti tak, aby se dal snadno instalovat na odlehlých místech a v extrémních podmínkách. Nechybí v něm manželská postel, krb a funkční koupelna.

Terezie Benoni | 1. 06. 2023

DD16 je prototyp modulárního kompaktního domu, který byl vyroben pro instalaci na odlehlých místech a extrémních podmínkách. Domek se skládá ze 2 modulů vyrobených v továrně a má obytnou plochu 16 m². Hlavní myšlenkou bylo navrhnout turistické ubytování, které obstojí i ve velmi drsných podmínkách. Rám je vyroben z laminovaného dřeva, jako izolace je používá polyuretanová pěna, jejíž tuhost pomohla snížit hmotnost vnitřních dokončovacích materiálů. Vnější povrchová úprava je z kompozitních hliníkových plechů. Jedná se o lehký materiál, který je velmi odolný. Testovací dům byl instalován přímo na jezeře pomocí pontonů. Modulární pontony jsou vyráběny společně s rámem. Celý systém je možné velmi snadno rozložit, aby jej bylo možné jednoduše přepravovat.
 

Mohlo by se vám líbit

Uvnitř je veškerý komfort

Vnitřní prostor je promyšlený do posledního detailu a ukazuje veškerý potenciál kompaktních budov. K dispozici je koupelna se sprchovým koutem, manželská postel a jídelní stůl. Nechybí prostor pro instalaci kamen na dřevo. Díky velkému prosklení působí vnitřní prostor větším dojmem a nechybí zde dostatek světla. Některý nábytek se dá snadno složit, nechybí zde řada výklenků, které slouží jako úložné prostory. V domě se používají autonomní technologie – solární energie pro elektřinu, voda se přečerpává z jezera a nechybí bio toaleta. Konstrukce domku lze snadno přizpůsobit dalším potřebám. Dům nyní autoři ze studia BIO-architekti testují tak, že je celoročně pronajímán. Zájemci si tak mohou zkusit žít v plovoucím domě.

Mohlo by se vám líbit
Galerie: Domek na vodě
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku