Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Luxusní zahradní dům s bazénem v srdci přírodní rezervace

Protože majitelé vlastní velký pozemek v nádherné přírodní oblasti chráněné UNESCO, stal se jejich dům častým místem návštěv. Aby se vzájemně s hosty nerušili, postavili jim praktickou přístavbu.

Terezie Benoni | 29. 05. 2024

Návštěv neustále přibývalo a místo v domě začalo scházet. Pojďme na návštěvu do brazilského města Trancoso, kde se majitelům podařilo na pozemku postavit dům pro hosty. Nechybí bazén, ani veškeré potřebné zázemí. Nový zahradní domek je obklopený vzrostlými stromy a keři, nechybí exotické rostliny. Město, které se nachází v přírodní rezervaci chráněné UNESCO, bylo dřív rybářskou vesnicí. Ta byla až do 70. let izolovaná. Až po roce 1986 byla do celého města přivedena elektřina, přesto i tak zůstává velká část města nemodernizovaná, což vytváří uklidňující prázdninovou atmosféru.
 

Galerie: Zahradní dům pro hosty

Čtěte také: Vydařená rekonstrukce příměstského domu v Lánech v retro-stylu

Zadáním pro architekty z Kaa Studio bylo navrhnout koncept celkové rekonstrukce příměstského domu v Lánech pro víkendové bydlení v retro-stylu. Vznikl tak jednoduchý, funkční a venkovský domek s jedinečnou atmosférou.

Propojený s exteriérem

Architekti projektu ze studia GN Architecture se inspirovali v původní vegetaci i v okolní architektuře. Inspirovali se místním životním stylem, který neovlivňují moderní technologie ani konzumní přístup k životu. Chtěli pomoci návštěvníkům tohoto místa vrátit se ke kořenům a znovu se spojit s okolní přírodou. Architektonickou odpovědí byl holistický přístup k projektu a zapojení stávající vzrostlé zahrady. Ta poskytla oporu pro nově vzniklý dům s bazénem. Vnitřní prostory byly otevřeny do exteriéru a zahrada se stala srdcem budovy.

Info ikona
Letní domek je jednoduchý ale naprosto dokonalý

Čtěte také: Lesní chata dokonale zapadla do okolní přírody

Ve vysokém, hustém a prastarém endemickém lese stojí jednoduchá dřevostavba, která dokonale ctí okolní přírodní rezervaci. Nenápadný domek může být skvělým příkladem, jak postavit moderní jednoduchou chatku, která poskytuje absolutní pohodlí a přitom je citlivá k životními prostředí.

Klidné spací křídlo

Dům je rozdělený na dva vzájemně propojené bloky. V jednom se nachází společná denní část, ve druhé klidná noční. Oba bloky jsou postavené vedle sebe a neustále udržují vizuální spojení se zahradou i s hlavním domem. Velké posuvné panely vysoké 3,5 m a široké 4 m v obývací části zcela otevírají interiér směrem na terasu u bazénu. Spací křídlo je obestavěno místními laťkami z eukalyptu, které jednak propojují dům s přírodou, zároveň ho zútulňují a vytváří potřebnou intimitu. Laťka ponechané s mezerami propouští do domu příjemné tlumené světlo. Projekt byl vytvořen během letošní pandemie, která se na mnoha úrovních ukázala jako náročná. To inspirovalo architekty, aby spíš než zahraniční zdroje, využili sílu místních řemeslníků. Interiérový design navrhla společnost Maresca Interiors. Těm se podařilo najít rovnováhu mezi architekturou a místním tradičním designem. Nábytek i vybavení jsou zcela lokální za použití místních materiálů. Umělecké předměty pochází jak od domorodých kmenů v Amazonii, tak od zdejších umělců.

Čtěte také: Rekonstrukce tohoto pražského bytu ukazuje, jak citlivě oživit kulturní památku z roku 1938 a vytvořit moderní bydlení plné elegance a pohodlí

Zveme vás na návštěvu bytu v pražské čtvrti Letná, který prošel zásadní rekonstrukcí. Přáním majitelů bylo mít co největší pobytový prostor. Protože je celý objekt kulturní památkou, bylo nutné k realizaci přistupovat velmi citlivě.
Zdroj článku

Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu