Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Praktická a jednoduchá dřevostavba se ukázala jako dokonalý domov pro mladou rodinu

Info ikona
Praktický dům, který je ideální pro rodinný život

Při návrhu domu se architekti řídili potřebami rodiny. Vznikla jednoduchá novostavba, která dokonale zapadla do okolního prostředí, a navíc je ekologicky zcela nenáročná.

Terezie Benoni | 16. 09. 2023

Stojí na odlehlém místě na Novém Zélandu nedaleko městečka Puhoi. Hlavním cílem bylo postavit maximálně praktický dům ideální pro rodinný život. Dům nabízí v jednom jediném objemu veškerý komfort. Na ploše 164 m² najdeme v přízemí společné obytné prostory. Je tu kuchyň, jídelna a obývací pokoj, zatímco v prvním patře je dětský pokoj a ložnice. Základní myšlenkou bylo maximálně propojit interiér domu s exteriérem. Obytný prostor se proto ze dvou stran zcela otevírá do okolní přírody. Z terasy je tak možné volně procházet do interiéru domu. Na terase je veliký krb, a dokonce dvě zabudované vany, kde si můžete dát horkou koupel pod hvězdami.

Galerie: Rodinný dům na Novém Zélandu
Mohlo by se vám líbit

Moderní pojetí klasické rustikální chatky

Vše na míru a ručně vyráběné najdeme v této jednoduché chatce, kde jsou stylově zkombinované dřevěné, kamenné i betonové prvky. Nechte se inspirovat!
marianne.cz

Ekologicky nenáročná dřevostavba

Za návrhem tohoto ojedinělého domu stojí Studio architektonického designu LTD. Při stavbě bylo použité místní dřevo, které najdeme jak v opláštění domu, tak v interiéru. Díky pasivnímu vytápění a vysoce účinné izolaci je dům ekologicky velmi nenáročný. Střechu domu pokrývá pozinkovaný vlnitý plech. V interiéru se neustále opakuje omezené spektrum barev. Dřevo, které je pouze naolejované a časem šedne, bílé zdi a jednoduchý minimalistický bílý nábytek, žlutý textil a černé akcenty. Tento barevný koktejl dodává stavbě svěží a hravý nádech a je ideální pro mladou rodinu a jejich životní styl.

Mohlo by se vám líbit

Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas

Přistavět ke klasické budově v edvardovském stylu moderní budovu, bylo odvážným rozhodnutím. V tomto případě se ale podařilo oba styly dokonale skloubit a vytvořit perfektní místo pro rodinný život.
marianne.cz
Zdroj článku