Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Moderní pojetí klasické rustikální chatky

Info ikona
Moderní pojetí klasické chatky

Vše na míru a ručně vyráběné najdeme v této jednoduché chatce, kde jsou stylově zkombinované dřevěné, kamenné i betonové prvky. Nechte se inspirovat!

Terezie Benoni | 10. 05. 2023

Domek inspirovaný klasickým doupětem dřevorubce najdeme nedaleko proslulých písečných a surfovacích pláží Mawgan Porth a Newquay v oblasti britského Cornwallu. Nedaleko divoké přírody postává chatka určená tak akorát pro dva. Dům nazvaný Firefly postavili jeho majitelé jako místo úniku od velkoměsta nejen pro sebe, ale také ho pronajímají. Interiér se rozhodli pojmout netradičně. V hlavní roli je zde dřevo, které sem tam doplňují materiály jako je kámen, beton, nebo měděné prvky. Obytný prostor je vzdušný  s otevřenými krovy.

Galerie: Rustikální chatka
Mohlo by se vám líbit

S industriálními prvky

Hlavní obytnou místnost tvoří rustikální kuchyň spojená s obývacím pokojem a jídelnou. Tento prostor se dá zcela otevřít na velikou terasu. Zde nechybí posezení, vířivka a venkovní krb. Stejně jako centrální obytný prostor je s exteriérem spojená také ložnice, na kterou navazuje koupelna. Vana i umyvadlo jsou vyrobené z betonu, zatímco baterie jsou měděné. Sprchový kout lemuje vlnitý krb. Tento lehce industriální styl s okolním dřevem dokonale ladí. Střecha domku je pokrytá recyklovaným vlnitým plechem. Závěsný systém svítidel je originálně vyrobený z lan. Ačkoli je interiérové vybavení vcelku jednoduché, doplňují ho drobné umělecké a vintage předměty, které dodávají domku na jedinečné atmosféře.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku