Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Rustikální přístavba k malému domku z 19. století

Info ikona
Dokonale zrekonstruovaný švédský rustikální dům z 19.století

Původně malý rustikální domek na švédském venkově potřeboval rekonstrukci a hlavně rozšíření. Mladá rodina se začala rozrůstat a bylo nutné přistavět další místnosti.

Terezie Benoni | 4. 02. 2024

Asi 320 km severně od Stockholmu uprostřed hlubokých švédských lesů leží osada Järvsö. Tento vpravdě severský venkov si zamilovali mladí manželé Clara a Jon. Malý domek v klasickém švédském stylu je nadchnul hned na první pohled. Kvalitně postavená dřevostavba zde stojí už od 19. století a nese v sobě všechny charakteristické prvky místní architektury. Záhy manželé zjistili, že si přejí děti, a tak bylo potřeba domek rozšířit tak, aby vyhovoval rodinnému životu. Přišla tak na řadu rozsáhlá rekonstrukce.

Galerie: Dokonale zrekonstruovaný švédský rustikální dům z 19.století
Mohlo by se vám líbit

Přístavba, která dokonale splynula

Bylo nutné stávající domek takříkajíc „přifouknout“. Protože nebylo kde najít ve starém domku chybějící metry, pustili se manželé do přístavby. Netoužili po moderních prvcích, ale přáli si, aby nová hmota splynula s dvousetletou stavbou. Pozvali si tedy ke spolupráci zkušené mistry tesaře. Ti k zadní části domu šikovně přistavěli rozšíření a použili stejné materiály jako v původní stavbě. Díky tomu, že používali staré stavební techniky, nepoznáte, která část je nová a která dobová. Majitelům se tak podařilo znovu probudit starý dům k životu a dokázat, že i v historických kulisách se dá moderně žit.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: The Nordroom, www.thenordroom.com
 

Zdroj článku