Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Úchvatný rustikální dům z poloviny 19. století je ztělesněním pohody

Info ikona
Úchvatný rustikální dům z poloviny 19. století

Pečlivě zrekonstruovaná, opečovávaná a honosná vila ve švédské rybářské vesnici Bua je ztělesněním pohodlí a odpočinku. Nechte se inspirovat, jak se dá prázdninový dům jednoduše zařídit tak, aby vám nic nechybělo.

Terezie Benoni | 7. 09. 2023

Nedaleko švédského Göteborgu stojí Villa Lyckan už od padesátých let 19. století. Její obytná plocha je něco málo přes sto metrů čtverečních a její majitelé si zde vytvořili dokonalé místo, kam utíkají před každodenními starostmi. V místě, kde dřív žila rybářská komunita, na sluncem zalitých útesech se slaným mořem na dosah. Klasická dřevostavba byla před pár lety opravena s respektem k historii budovy a byla zmodernizovaná tak, aby splňovala nároky pro celoroční bydlení. Lehké opravy se dočkala také klasická kamna na dřevo v hlavní obytné místnosti, kde si i po 171 letech můžete upéct domácí chleba.

Galerie: Dům na pobřeží
Mohlo by se vám líbit

Otevřený půdorys a samostatné ložnice

Hlavní proměnou prošlo přízemí, které bylo dřív rozdělené na jednotlivé místnosti. Majitelé se rozhodli pro velký otevřený prostor, kde budou trávit společný čas. Dnes je zde situovaná kuchyně, obývací pokoj a jídelna, volně je možné vejít na terasu. O teplo se kromě dvou krbů stará především podlahové topení, které výrazně zlepšuje celkový komfort. V patře jsou dvě ložnice, pracovna a koupelna.  Dům obklopuje pozemek o velikosti 1650 metrů čtverečních s nádhernými výhledy do okolní přírody. Stodola se dočkala také renovace a dnes si zde mohou majitelé dokonce zatancovat. Součástí stodoly je také pokoj pro hosty.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: ahre.se

Zdroj článku