Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Špičková rekonstrukce schovaná za zdmi nevzhledné dřevostavby

Info ikona
Špičková rekonstrukce schovaná za zdmi nevzhledné dřevostavby

Rozsáhlý dřevěný bungalov je rozdělený na čtyři byty. Zvenčí nenápadná dřevostavba překvapí už na prahu vytříbeným designem a světlým interiérem, který nabízí neskonalé pohodlí.

Terezie Benoni | 3. 12. 2022

Dům, který dřív sloužil jako laciné ubytování, se rozhodli jeho majitelé kompletně přebudovat. Dřív menší bytové jednotky různě propojili a vytvořili tak čtyři jedinečné apartmány. Ten největší má obytnou plochu 190 metrů čtverečních a je vskutku luxusní. Další je stometrový a zbylé dva jsou středně velké o ploše kolem padesáti metrů čtverečních. Rozsáhlá rekonstrukce nebyla pouze praktická s cílem výhodně investovat. Jedinečnost tohoto projektu spočívá především v citlivém přístupu k interiéru, kdy se majitelé ani designéři nebáli sáhnout po soudobém designu a popustili uzdu své fantazii. Velké světlé místnosti tak zdobí obrovské obrazy opičáků, nechybí divoké textilní doplňky, originální nábytek, ale také osvědčené klasické kousky, které nestárnou.

Galerie: S krbem uprostřed kuchyně a opičáky na stěnách
Mohlo by se vám líbit

S otevřenými krovy

Ve všech bytech byla zrenovovaná dřevěná podlaha. Majitelé se rozhodli dřevo zbrousit a nově bíle nalakovat. Díky tomu se prosvětlily i dřív tmavé místnosti. Také všechny stěny se dočkaly nové výmalby. Nejedná se o klasické stěny, občas mají nádech béžové, občas jsou lehce narůžovělé nebo našedlé. Právě díky lehkému zabarvení interiér příjemné zútulňují. V neutrálně laděných místnostech dokonale vynikne výrazný nábytek, pečlivě vybrané designové kousky a zajímavé dekorace. V některých místnostech jsou otevřené krovy až do střechy a dvojitá výška stropu jen umocňuje dojem z velkoryse pojatých místností, které lze propojit otevřením dvoukřídlých dveří.

 

Zdroj článku