Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Skandinávské podkroví s prvky vintage stylu

Info ikona
Podkroví s prvky vintage stylu nabízí klasiku se špetkou luxusu ve skandinávských kulisách

Vkusně navržené podkroví s jihozápadní terasou a úžasným výhledem na střechy Stockholmu. Takový je velkoryse řešený byt, který vznikl na staré půdě bytového domu postaveného před dvě stě lety.

Terezie Benoni | 24. 08. 2021

Stometrovou obytnou plochu tohoto jedinečného bytu ještě o 23 metrů čtverečních zvětšuje veliká terasa, na kterou vejdete přímo z jídelní části kuchyně. Původně nevyužívaná půda se proměnila v bytový prostor teprve před pár lety. Za vchodovými dveřmi na váš čeká příjemná hala se dvě velkými okny a funkčním krbem. Odtud vede točité schodiště s kovovým zábradlím dál do interiéru bytu. V otevřeném prostoru je kuchyně s jídelnou a obývací pokoj s příjemným posezením u krbu. Dvě ložnice jsou schované za dveřmi. Hlavní koupelna má vlastní saunu, kterou rodina ocení během dlouhé severské zimy. Celý byt kromě dvou krbů vyhřívá podlahové topení. Za zmínku stojí také elektrické ovládání těžce dostupných střešních oken i stropních světel

Galerie: Prostorný podkrovní byt
Mohlo by se vám líbit

Moderní vybavení a tradiční dekorace

Stylová a moderní kuchyně pochází z dílny Lidhults, což je osvědčená švédská firma založená už v roce 1944. Pro atypický prostor bylo nutné navrhnout kuchyň přímo na míru, aby dokonale zapadla mezi střešní trámy, výklenky komínu a byl tak prostor využitý na maximum. Světlé skříňky doplňují nerezové úchyty, nechybí ani kuchyňský ostrůvek s barovými židličkami pro rychlé občerstvení. Na kuchyň navazuje jídelna a obývací pokoj, jehož dominantou je veliký krb. Nábytek majitelé zvolili tradiční s luxusními detaily. Terasa je natolik prostorná, že se vešlo posezení i grill a je možné schovat ji pod elektrickou markýzu. Klidné ložnice jsou stranou společných prostor a jsou tak ideálním místem pro odpočinek.

 

Mohlo by se vám líbit