Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Už žádné zbytečné drobnosti od Ježíška: Vsaďte raději na kvalitu

Info ikona
dárková sada

Designové dárky od českých tvůrců představují skvělý způsob, jak přidat trochu krásy a originality do každodenního života. Jestli byste něco takového rádi darovali svým blízkým pod stromeček, možná perfektní vánoční dárek najdete na adventním Pop-Upu značky Křehký.

Promotion | 7. 12. 2023

V dosahu exkluzivity

Česká značka Křehký, známá svými originálními uměleckými výrobky, zve na svůj dvoudenní adventní Pop-Up v pražském hotelu Almanac X Alcron. Událost se koná 8. a 9. prosince 2023 od 11 do 19 hodin. Všichni návštěvníci si tady mohou zakoupit (nebo jen prohlédnout a obdivovat) unikátní výrobky v nádherném prostředí hotelu. 

Inspirace pro vánoční dárek

Na Pop-Upu představí Křehký své oblíbené kousky, včetně porcelánových výrobků s motivy ilustrátora Michala Bačáka a hrnků od Maxima Velčovského. Najdete zde také novinky z festivalu Křehký Mikulov, včetně uměleckých děl jako je plastika Silence of Charles Bronson od Antonína Tomáška, limitované edice motýlích váz od Tomáše Černého, Nejmilejší hrnky Anny Šupolíkové a nebo třeba sběratelskou sérii váz od Šárky Ištvánové.

Info ikona
Nejmilejší hrnky

Zkuste štěstí

Milovníci designu by neměli minout limitované hrnky Islas Fragile, navržené Antonínem Tomáškem. Tyto hrnky jsou ozdobeny ikonickými ilustracemi, které pro značku vznikly během 16 let. Za zlatou krycí páskou se skrývají motivy Michala Bačáka, Jana Šrámka, Veroniky Wolfové, Martina Lacka nebo Dirka Wrighta.. Při odhalení tří stejných motivů pod páskou získáte další hrnek zdarma. Z nákupu tak můžete mít dvojnásobnou radost.

Info ikona
křehký

Další radosti

Nejoblíbenější produkty z portfolia Křehký zaručeně potěší milovníky designu i vaše nejbližší. Velkolepá mísa Živa s motivy slovanské bohyně úrody od ilustrátora Michala Bačáka vyzdobí sváteční tabuli, pastelové ručně vyráběné Nejmilejší hrnky Anny Šupolíkové ve veselých odstínech vykouzlí úsměv na tváři a porcelánová figurka strnada, rytíře ptačí říše v porcelánové zbroji, bude střežit domácí pohodu. Každý kousek je vyroben v českých manufakturách a navržen tak, aby odolal času a dělal radost po generace.

Info ikona
bmbrfly design

O značce Křehký  

Českou značku Křehký založili v roce 2007 Jana Zielinski a Jiří Macek s cílem navázat na dlouhou tradici české uměleckoprůmyslové výroby a přinést do našich domovů předměty, které dokáží proměnit všední okamžiky v mimořádné. Na kolekci spolupracuje Křehký s předními designéry z celého světa s jediným zadáním: vytvořit předmět, který by designéři sami s radostí obdrželi i darovali. Všechny předměty Křehký jsou vyrobeny v tradičních manufakturách v České republice. Porcelán, sklo, dřevo. Mistrovství živené dlouhou tradicí řemesel.  

„Když si připomínáme chvíle z našeho života, které nám přinesly radost, tak se většina těchto chvil a zážitků odehrává uprostřed naší rodiny. Prožíváme je obklopeni našimi blízkými, ale také obklopeni předměty. A právě vztah domova, předmětného světa a interakce s lidmi, obyvateli domovů, se stal předmětem našeho zkoumání. Domov, zájem o okolní svět, sny, hledání vnitřní prostoty a především každodenní radosti jsou hodnoty, které se snažíme vtisknout předmětům, které pro Křehký vznikají,” říkají Jana a Jiří, kteří věří, že jejich kolekce může každou všední chvíli proměnit ve sváteční.   

Info ikona
Křehký design
Měření